Ako povedať mužovi,že sa chcem rozviesť?

Príspevok v téme: Ako povedať mužovi,že sa chcem rozviesť?
zúfalážena

Dobrý deň...chcem sa rozviesť,môj život pri mužovi stratil zmysel,pije každý víkend,hrá automaty....keď príde domov,nadáva mi do lenivých svíň,prije......,do kráv a podobne,hľadá veci,za ktoré by ma moho zvoziť...deťom hovorí: "vaša lenivá mater....."...je agresívny voči mne,je si vedomý,že je na koni,ja som nezamestnaná,som po MD 2 roky a ešte nerobím...no už sa chystám,keď pôjde syn do škôlky,idem si zháňať robotu,skôr ho neprijali,pretože mali všetko obsadené....
no ale,čo sa chcem opýtať...ako oznámiť mužovi,že chcem rozvod,keď je agresívny?veď ja sa nemôžem len tak zbaliť a povedať mu,že odchádzam,veď by ma zabil,že čo si to dovoľujem,ani by ma nepustil,nedovolil bojím sa,že mi ublíži...alebo deťom...neviem,ako na to,čo by ste mi poradili?

Help

Pozhanaj si advokata a ten da za teba ziadost na sud a nasledne sud urci termin pojednavania a pride to osobne do vlastnych ruk aj manzelovi.
Potom uz nebude most kluckovat a tvarit sa,ze sa nic nedeje.

sun08

Kym si este doma,nechaj si natocit jeho krasny prejav na mobil.(neviem,ci to bude osozne,ale pre pripad.ak by ta raz napadlo odpustit mu,mozes si to pustit ako varovanie)
Ak pride trieskat,tak asi nemas na vyber,len volat policiu.
Nemas nikoho,kde by ta nehladal?respekt.niekoho,kto byva niekde dalej?Aspon na tie 2 tyzdne,aby si nabrala odvahu,trocha sa niekde pozviechala?
Moju znamu prichylil btratanec,kt.byval 70km.bola tam vsak asi 2 mesiace.jasne,z eju tam hladal,ale za triezva.Na opito si mohol ziapat a kopat tak doma do nabytku.

zúfalážena

už som aj to skúsila,odišla som k rodičom už pár krát...no robil mi problémy s deťmi,samozrejme,že som si ich vzala so sebou,no on prišiel búchať na dvere,že on si deti berie domov,oni majú trvalý pobyt doma a nie u mojich
rodičov a ja mu ich nemôžem zobrať...no toto je ďalší problém,ktorého sa bojím...ako s deťmi,viem,že bude robiť zase tieto scény,nebude mi chcieť dať deti...ako sa vysporiadať s týmto problémom,kým nebudeme rozvedení?

rada

čo tak ísť k rodičom alebo niekam sa odstahovat a dat mu oznámenie, že si uz podala žiadosť o rozvod? Nejako začať budeš už musieť