Ako povedať mužovi,že sa chcem rozviesť?

Príspevok v téme: Ako povedať mužovi,že sa chcem rozviesť?
zúfalážena

Dobrý deň...chcem sa rozviesť,môj život pri mužovi stratil zmysel,pije každý víkend,hrá automaty....keď príde domov,nadáva mi do lenivých svíň,prije......,do kráv a podobne,hľadá veci,za ktoré by ma moho zvoziť...deťom hovorí: "vaša lenivá mater....."...je agresívny voči mne,je si vedomý,že je na koni,ja som nezamestnaná,som po MD 2 roky a ešte nerobím...no už sa chystám,keď pôjde syn do škôlky,idem si zháňať robotu,skôr ho neprijali,pretože mali všetko obsadené....
no ale,čo sa chcem opýtať...ako oznámiť mužovi,že chcem rozvod,keď je agresívny?veď ja sa nemôžem len tak zbaliť a povedať mu,že odchádzam,veď by ma zabil,že čo si to dovoľujem,ani by ma nepustil,nedovolil bojím sa,že mi ublíži...alebo deťom...neviem,ako na to,čo by ste mi poradili?

ivana45

Ak je agresivny, nemas na vyber. Ja by som najprv s detmi odisla (k rodicom, znamym, do krizoveho centra). Az potom by som mu povedala, ze sa chcem rozviest.
Vydrz to este chvilku, nenechaj sa vyprovokovat k unahlenosti, odchod si priprav. Dostan k sebe aspon nejake peniaze, dohodni si, kam pojdes. Premysli si, co zbalis so sebou pre seba a deti. Nahraj si jeho krik, vyhrazky, bitku, urob si svedkov, na mobil nafot, ak nieco rozbije. Argumenty o trvalom bydlisku su hovadina. Mozes byvat, kde chces a deti zobrat so sebou, staras sa o ne. Ak si pre ne pride, nedaj mu ich, volaj policiu.
Je aj bezplatne pravne poradenstvo, aj na nete. Ak sa tam nedockas rady, na toto si peniaze pozicaj. Existuje aj moznost, ze jemu zakazu vstup do vasej domacnosti, najprv ho vsak musis udat pre nasilie. Na policii ti povedia, ako sa postupuje. Kasli na citove vydieranie, ze to od manzelky nie je pekne. Od neho nie je pekne, ako vam kazi zivot. Zelam ti vela sil, aby vam ho kazil co najmenej.

cajik

bohuzial neviem co poradit, ale chcela by som len tolko, ze akonahle bude HOCIJAKA moznost odist od neho aj s detmi, urob to hned... nevies si predstavit ako deti tymto vsetkym musia trpiet..

likeaspring

help, advokat nepracuje zadarmo, ako zena na materskej, ktora ma takeho manzela asi nema stovky eur na advokata. V tych organizaciach jej nezistne pomozu, su tam presne na taketo pripady. Hlavne by bolo dobre, aby sa tam aj deti niekomu vyrozpravali/po psychologickej stranke/ aby to na nich nezanechalo dosledky.

zúfalážena

ďakujem Vám všetkým,ste zlatí...určite podniknem nejaké kroky,musím...inak ma zničí...jasné,že aj deti sa ho boja,10 ročná dcéra sa ma vkuse pýta mamy,kedy sa už konečne rozvedieš...len momentálne sa cítim ako v nejakom začarovanom kruhu,neviem,ako z neho von...musím nájsť nejakú cestu a tá cesta bude asi,že spravím prvý krok k rozvodu...

Help

likeaspring
otazku som smeroval skor tym smerom,ze ci sa o take zalezitosti nevie postarat advokat.
On by mal skor vediet ako jej pomoct a cim sa branit .

likeaspring

ak je agresivny, tak ju po predvolani zmlati atd. . tych organizaciach, co dala usiko jej pomozu aj po pravnej stranke, psychologickej, poradia co s detmi...
zufalazena, hlavne venuj pozornost svojim detom, lebo urcite z neho maju traumu a hlavne synovia to zvyknu potom opakovat vo svojich manzelstvach, aj ked teraz maju voci tomu odpor. Vela stastia a uspecny rozvod zelam:)

Help

usiko- dobra rada.
A ak by mala advokata a riesila to s nim,nebolo by to lepsie?
Mala by dve muchy jednou ranou.
Alebo sa oni o to nezaujimaju?

usiko.

takze, existuju organizacie na podporu tyranych zien, ony ti iste poskytnu najlepsie rady aj ohladne rozvodu, aj ako to oznamit aj ako sa zchovat aby si nesparvila nejaku chybu, ktora by ta mohla stat peniaze alebo deti alebo klud.

www.prezident.sk