Po vysadeni HAK

angela85

no skus zacat
ja som bez hak 3. mesiac, menstruacia na den presne, nepribrala som, plet mi ostala zatial celkom fajn no trosku zhorsenie tam je, ale i ked to neni ako pred tym nastastie, ale mozno je este skoro hovorit. i ked som hak brala najprv kvoli pleti, ale zacala som brat nejake vyzivove doplnky, tak mozno to aj tym brzdim ci vyrovnavam hladinu hormonov, po vysadeni mi zacali dost vypadavat vlasy, ale uz sa to zmiernilo

Sisa22

Ahojte, túto diskusiu by si mala prečítať každá žena, ktorej idú to svinstvo predpisovať. Keby som mohla vrátiť čas, ani za svet by som ju nebrala. Ale žiaľ, mala som extrémne nepravidelný cyklus (v 18tich tak raz-dvakrát do roka) a iné hormóny ma ničili. Brala som HAK 7 rokov, rôzne typy, vedľajšie účinky som zvalila vždy na niečo iné. Pribrala som viac ako 15kg, podarilo sa mi schudnúť 13, teraz som 2 týždne bez a už mám 3kg hore. Pleť zatiaľ ok, vlasy sa mi viac mastia, ale menila som šampón, tak neviem objektívne posúdiť. Ale náladu mám lepšiu. S HAK to bolo hrozné, problémy s tlakom, búšenie srdca, závraty, opuchnuté nohy, nervozita, triašky, zmeny nálady. Diskutujete ešte v tejto téme? Zišla by sa nejaká spriaznená duša, s ktorou by som mohla tieto veci preberať :)

angela85

minule som citala asi nieco taketo : Znizenie cinnosti mnohych hormonalnych zliaz vedie celkove k znizenemu metabolizmu(spalovanie atd) tj zvysenemu ukladaniu tukov, ked jes rovnako, ako predtym.
mozno toto ma za nasledok HAK, neviem presne ako. ale kazdy organizmus je iny, na kazdeho to vplyva inak. dolezite je spoznat svoje telo

angela85

tak isto ako na inych strach tak aj tu sa zeny stazovali, ze po vysadeni HAK s urictou latkou do roka pribrali 5-10 kg a prito sa vacsina z nich snazila schudnut, ci stravovat normalne.

potkanica

precitala som si prispevky v tejto teme...zeny schudli od 3-10kg a napisala presne, ze jedli uplne rovnako a vobec sa nehybali...to su tie skusenosti, tvoje su len odhady...

jankaaaaaaaaa

samotna hak na priberanie chudnutie nema! ma vplyv na chut zeny a to je rozdiel a dost velky
ja sa nesnazim hrat na odbornika co sa tyka hak, ale ked uz nieco uzivam tak mam ohladom toho pozistovanych vela info z odbornej literatury a z odbornych zdrojov. nie skreslene skusenosti uzivateliek, ktore sa lutuju ze sa z nich stali baculky "vdaka" hak
a svoje skusenosti som sem uz pisala, bud v tejto tem alebo v inej

IVETT16

jankaaaaaaaaa musim s tebou nesuhlasit, hak moze sposobovat zadrziavanie vody v tele a to sposobi prirastok na hmotnosti, nie vacsia chut do jedla... (vid neziaduce ucinky v pribalovom letaciku)

angela85

najprv napises ze hak ma ucinok na to ci priberieme a potom ze nema
ale kaslat na to, ak mas nejaku skusenost co sa tyka vysadenia HAK tak napis, ale nesnaz sa byt odbornik na ucinky HAK