Naj šport?

smoula

za mna fitko, hocico, kludne aj bez zavazia a tazky vah, da sa cvicit s vlastnou vahou, rozne cviky od vymyslu sveta :)

LenockaH

Tak asi ako pre koho :) pre mňa osobne je to kolbežkovanie, odkedy som si kúpila kolobežku na cyklospeciality.sk. Nie je to vôbec šport iba pre deti, fakt ma to baví a cítim, že mám pevnejšie stehná aj zadok

A-Z

Na chudnutie su najlepsie aerobne aktivity, cize take, pri ktorych ma telo dostatok kyslika na spalovanie tuku: beh, bicykel - ale takym tempom, aby si sa prilis nezadychala - vtedy sa dobre spaluju tuky, dalej korcule, plavanie, aerobik.
Velmi dolezita je pravidelnost: 3 - 4x do tyzdna v trvani 1 hodiny. A vyber si nieco, co ta bude skutocne bavit ;), len tak vydrzis...
A co sa tyka toho navyku na jeden druh pohybu, nemusis sa tak skoro obavat, spravidla to trva roky. Vyber si napr. aerobik, v lete k nemu pridaj korcule alebo plavanie, v zime lyze alebo vo fitku stacionar... a mas :)

PharmDr.

Z osobných skúseností viem, že na chudnutie je najlepšie sa hlavne nezaťažovať telo jednostranným športom. ono si potom navykne na daný druh fyzickej aktivity a jouly sa prestanú tak rýchlo spaľovať.preto tanečníci musia skákať na švihadle, aby nepribrali a pod. odporúčam striedať rýchlu chôdzu, beh, pilates, aerobic, korčule, plávanie ...a hlavne pravidelne.