Análna fisúra

Súvisiaci obsah

Bolestggfg

Prosim trápi ma konečník. Mám v nom toto. Je to analna fissura? Už ju tam mam asi 3 mesiace. A v poslednej dobe mato veľmi bolí, páli. K lekárovi sa bojím isť. Prosím poradte mi ako to mam vyliečit. Aky krem kupit. Ďakujem za rozumné rady. :/

Makyno

Na mensie trhlinky vam predpisu masticku, len si ju musite ist nechat predpisat.. Fisurka sa moze zahojit aj sama, ale potrva to dlhsie a navyse, kedze ide o analny otvor, sa do ranky moze dostat infekcia a ta sa potom lieci obtiazhnejsie, takze na nic necakajte a neriskujte.. Zlozite fisury sa musia normalne zasit u chirurga ako klasicka trzna rana.. Podrobne tu - -odkaz odstránený-

Misickaa4

Suzie, zakrok sa vykonava v Nitre
Teda tam som bola ja. Mozno to robia aj niekde inde, ale ja som bola v nitre
Nazov kliniky uz neviem, bolo to davno.
Skuste nejako vygooglit

Suzie07

Ahojte
Misickaa4 ten zakrok botoxom sa robi kde? Zijem v zahranici a trpim uz asi rok. Dali mi na to mast ale vobec mi nezabera. Iba ma z toho hlava boli. Bola by som rada keby ste mi napisali meno kliniky aby som sa mohla odjednat lebo v septembri idem na tyzden domov. Dakujem.

Koumak 123

Nebojte sa trhlina sa zapáli a máte ohromný problém ja som to vydržal skoro 10 rokov ,ale teraz v marci som musel pod nôž a je to super žiadne bolesti vyprázdňovanie je bez akýchkoľvek problémov operovali má na chirurgii v Nových Zámkoch pán dr. Vojna vrelo doporučujem je to človek čo má zlaté ruky aj týmto mu ďakujem

miska90

Tento gel pomoze a aj rychle ucinkuje. Komu som poradila bol iba spokojny. Dokonca zabral aj tym kde uz nic nepomahalo.
gaf.sk

Mia3333

Tak ja som mala fisuru mixnutu s hemeroidmi a veeelmi dlhe hojenie. Moje trampoty zacali 5 tyzdnov po porode a trvali 5 mesiacov. Problem vznikol po 6 dnovej zapche., takze som sa s najvacsou pravdepodobnostou natrhla. Boli to muky, co vam poviem. Kazdy den strach z vyprazdnovania a este vacsi zeby som sa nevyprazdnila. Bolesti, niekedy trvajuce cely den, niekedy len po stolici, niekedy aj v noci. A to nie som babovka.
Co pomohlo? Masticky len velmi okrajovo. Aj tie co reklamuju aj tie drahe...mam v skrini kopu nevyuzitych preparatov, ktore proste zazracne nezabrali. Najviac pomohla zvysena hygiena (ano popri starostlivosti o novorodenca este aj sprcha bol problem, ale musela som), a to velmi dokladna v oblasti konecnika, normalne zatlacit akoby ste sli na stolicu a tak vymyt. Ak krvacalo, tak do lavora teply odvar z hammamelu virginskeho (maju v lepsich cajovych shopoch), pouzila som parkrat aj nechtik a repik tiez trochu pomohol. A popapat trochu Detralexu pripadne toho lacnejsieho generica. Ja som to jedla iba tyzden lebo som kojila a aj ked na mamile tvrdia ze je to v pohode, no nechcela som to jest dlhodobo. Dalej nejest orechy a uz vobec nie surovu mrkvu (aj ked ju zboznujem) lebo ma ostre hrany. Tiez mi moc nepomohla kukurica. Dbat o stolicu kazdy den, aj ked to asi nebude najoblubenesia cast dna. Nebat sa ist na zachod (lahsie sa povie ako spravi) No a na zaver to najlepsie. Pocas mojich 5 mesiacoch trapenia mi napadlo, ze moj problem bude asi v prilis stiahnutom sfinkteri (mozno za to moze porod) cize zvierac treba uvolnit. Na to mi pomohla obycajna tepla virivka, napriek tomu ze na hemeroidy teplo neodporucaju. Ak mate problem v stiahnutom zvieraci a mate prasklinu, ta sa vam nezahoji pokym ho neuvolnite, pretoze tam necirkuluje krv. Jaj ano a este som skusala striedanie teplej a studenej sprchy... Mne sa zvierac nastastie uvolnil a odvtedy mam pokoj (klop klop). Ja mam hemeroidy nizkeho stupna a inak fisuru doktori pri vysetreni ani nevideli. Niekto na ten zvierac pouziva konusy, pripadne prsty, no nie kazdy je na to. Takze sup do virivky, sauny alebo si napustite teplu vanu (nie vsak horucu a opatrne ak mate hemeoridy vysokeho stadia) A este pozor na doktorov, casto zovseobecnuju ze su to len hemoroidy, pretoze jemnu trhlinu v stiahnutom tkanive nevidia. Lenze hemoroidy v nizkom stadiu nebolia...ja viem ze tam bola aj prasklina, napriek tomu ze ju nevideli. Preto ziadna mast ani nepomohla. Musela som si pomoct sama. Vzdy sa oplati pocuvat svoje telo. Mne povedalo, ze chce ist do virivky

Anirad69

Ahojte,som po operácii analnej fisturi 3 deň.Mam bolesti a strach čokoľvek jesť,pretoze ma hneď preženie a to je momentalne ukrutne trápenie na wc.neviem čo mám vôbec jesť.Mam pocit a tlaky v oblasti konečníka ako keby sa mi tam dral von krtko.Casto cikam a to mi tiež robí problém,lebo neustále zadanie na wc misu je tiež bolestivé.Poradte,podelte sa o svoje vyliečenie z týchto múk.

Egres

Ahoj poradim Vam fakt funkcnu vec, trapim sa s fisurami uz asi 5 rokov, najprv som mal polyp a ten mi zoperovali a potom zasa fisuru...
Clovek sa boji jest, boji sa ist na zachod a hlavne s ato potom tazko hoji...
Teda v akutnom stadiu je najlepsie doloprocitova mast a cipky + dieta, vela tekutin a ovsene vlocky, ci nejaka vlaknina.

Potom analna gymnastika denne tak 5x 10 stiahnuti zadku.

A posledne podla mna najdolezitejsie roztahovat zadok dilatatorom. Po dlhom trapeni som cital na internete clanok od doktora ze sa to da liecit pouzivanim dilatatorov a tak som ic skusil kupit.

Je to osemetna vec a clovek na nu mnohokrat nechce mat cas, ale je to jedine co mne skutocne pomohlo, uz rok mam pokoj a to jem opatovne vsetko. len dbam na vlakninu a dostatok pitia. Tu davam link odkial som kupil dilatator:
www.amazon.co.uk

Treba zacinat od najmensieho velmi opatrne a mat ho v sebe od par minut casom do 10min 2x denne. Snad Vam to pomoze od utrpenia a bolesti