Análna fisúra

Súvisiaci obsah

bylina

Chcela by som obnoviť tému fisury konečníka, análnej trhliny.
Môj 14 syn mal zanedbanú trhlinu konečníka na ktorú som prišla neskoro. Mal ju už v chronickom štádiu. Lekárka mi odporúčala operáciu. Kúpila som rakytníkový olej od firmy Zoe veľké balenie a každý deň som mu do konečníka dávala vatu namočenú v tomto oleji v štvorčeku gázy, aby sa to potom ľahko vytiahlo. Dávala som mu to večer a celú noc s tým spal. Treba niečo podložiť pod slipy. Ja som mu dávala igelit, sáčky. Pretože je to oranžový olej a ťažko sa dá vyprať. Najlepšie púšťa v prípravkoch jar alebo pur, teda v prípravkoch na riad. Po troch týždňoch - žiadny výsledok, žiadna zmena. Už som si povedala, že to ukončíme. Ešte týždeň som mu však dávala. Aké bolo moje prekvapenie, keď sme to o ten týždeň skontrolovali. Nová kožička, svetlulinká, bez známok trhliny. Bez krvácaní. Od vtedy prešiel rok a syn s tým problém nemá. Chcem ľuďom, ktorí majú tento problém poradiť, aby sa nevzdávali. Asi je potrebné ešte spomenúť,že bral dlhodobo probiotiká. Bral Biopron, tam je veľa druhov probiobaktéríí a aj vysoký počet. A zrejme si treba kúpiť nejakú vlákninu (napr. psylliium). Prispievam prvý krát do fóra, pretože mám takú skúsenosť, ktorá myslím si pomôže aj iným. Ešte by som chcela dodať, že sa mi darí týmto olejom liečiť aj zápal ďasien, ale tam pridávam GSE (cytricidal) kvapku.

hnedoocka

No a sama sa nezahojí.:-( Musíš si po stolici vysprchovať konečník teplou vodou a detským mydlom - jemne a potom si do konečníka zaveď mastičku alebo čípok. POZOR: nechty musíš mať ostrihané, aby si si ešte viac neporanil/a vo vnútri. Na čas Ti to zmizne, no môže sa to vrátiť...:-( Poznám to. Sama to mám raz za čas... Prajem Ti skoré polepšenie!

hnedoocka

Ahoj ellle! V lekárni sa môžeš poradiť. Dostať voľne kúpiť rektálne maste, čípky ako napr. Mastu S. Tá však po zavedení štípe...:-( V lekárni Ti však poradia niečo jemnejšie. Môžeš sa aj poradiť s lekárom a ten Ti dá niečo na predpis. Dôležité je piť dostatok tekutín a jes vlákninu.