Moje vytuzene tehotenstvo-moje prve otazky

Príspevok v téme: Moje vytuzene tehotenstvo-moje prve otazky
daduskaaaaaa

ahojte babenky konecne po pol rocku sa nam podarilo splodit babatko:)som velmi stastna a je to asi najkrajsia vec na svete cakat a mat babatko.No a vlastne by som sa chcela opytat comu sa mam vyvarovat co nepapat.Viem ze nie vyprazane ,ani jedla z vnutornosti,hlavne nepit alkohol...fajcit nefajcim.Som momentalne v 6 tyzdni-podla toho som som si ratala ja.U dokrorky som bola vcera prvy krat a este mi nic nepocitala len zobrala krv a dnes mi oznamila ze som na 100 percent tehotna.Strasne lubim brindzove halusky:Dmozem ich papat?:Dja vobec neviem co take mam jest.Ohladom toho mi nic nepovedala akurat ze si mam na seba davat pozor a za 2 tyzdne mam prist.No mne sa to zda neskoro...nemala by som ist uz na buduci tyzden?a sono mi mozu kedy spravit?kamaratka mala mimomaternicove tehotenstvo a strasne sa bojim aby som ho nemala aj ja.Kedy sa to da zistit?no zatial otazok staci:)ale mam ich este vela.Dakujem za vsetky prispevky

daduskaaaaaa

ahojte dnes som bola na sone stuplik uz je krasne vidiet :) aj nozulky rucicky :D tak som sa chcela len opytat ci neviete co znamena v kolonke pohlavie :DCK=34 dakujem

usiko

a zas tak vela si neskocila v case, lebo 9 tyzden a 3 dni je to, comu my laicky vravime 10 tyzden /lebo lekari rataju ukoncene tyzdne, my zapocate/, takze je to oki....

usiko

daduskaaaa,

je to normalne, ja sa takto bojim uz 4 tyzden, co cakam na sono v 15 tyzdni...bojis sa preto podvedome, lebo sa obavas ze ti lekar povie nieco zle, ze mu nebije srdiecko, ze je poskodene a podobne....kazda tehotna ma take strachy....vcera som sa ropravala s kamoskou, ktora ma 3 deti, ze s poslednym sa neskutocne bala, a ked isla na sono, tak jej bilo od strachu srdce, ze sa jej lekar pytal, ze ci bezala po schodoch hore.....takze klud......hovorim ja, co mam strach uz 4 tyzdne:-))))

..ked mam dobre dni, tak si poviem, ze co sa ma stat sa stane, teda ak babo odumrie tak to tak ma byt a nic s tym nespravim, a vtedy je to lepsie......ale su dni, ked mi to velmi nezabera...esteze mam pracu a nemyslim na zle veci casto......

...inak aj mne sono posunulo datum porodu, sice len o jeden den ale posunulo...ono to je asi aj ako s uz narodenymi detmi, kazde rastie inak, kym susedove ma o 5 cm viac, tak moje moze mat o 5 cm menej v tom istom veku.....

daduskaaaaaa

no nikto nic?no ale aj tak zvladla som to neskor ma to uz preslo a bolo ok :D videla som mojho stuplika malickeho a bol to paradny podlad :) ako mu bilo srdiecko :):) ale z 11 tyzdna som skoncila na 9 aj 3 dni :( no co uz neviem ako to teda vyslo pani doktorke....

daduskaaaaaa

takze dnes o 13 idem prvy krat na sono.Do dnes som sa strasne tesila aj vcera ... zacalo to cez noc ked som sa zobudila a uz nemohla zaspat ... dnes mi je cely den mizerne a mam strach tam ist ... ked sa predstavim ze to malicke uvidim tak mi je normalne na vracanie.... stale chodim na wc so mam s prepacenim (sracku)ale ja tomu nerozumiem babo strasne chcem a moc sa na neho tesime.Ale preco mi je takto?:(normalne mam povyskakovane zilky po tele co mam taky stres..strach ja neviem :(

jancecka

no zistila som to čo som aj tušila :D neviem to rozoznať od toho čo sa mi deje v črevách ale jedna napísala, že to cítiť ako také bublinky, tak tie som prvý krát pocítila predvčerom a aj práve teraz jednu takú bublinku, tak si to poznačím do kalendára ako prvé pohyby aj keď to možno bolo len trávenie :D

jancecka

ako rozoznám pohyby bábätka od hociakých iných pochodov v brušku? Ja už by som mala cítiť, ale zdá sa mi že nič D:

daduskaaaaaa

v stredu na buduci tyzden idem na prve sono to budem mat 10 az 11 tyzden .... uvidim babenko aj na obrazovke?teda bude sa mi dat nieco z toho aj vylustit?:) ci t uz bude mat nejaky tvar.Dakujem.A spravili by mi aj tu fotecku ze? ci to je skoro?