TU+

lienkalenka

lenže ona už plače 2týždeň, ja sa snažím stále myslieť optimisticky a veriť v lepšie, len pre ňu to je stašne ťažké.

ethel

keby jej nič nepovedali,nič by ju netrápilo,o tomto to je...niekedy je lepšie nevedieť čo nás čaká...ako som ti už raz písala,tento počiatočný strach-zistenie časom povolý,nastane také akoby vyrovnanie sa z osudom...

slusny_muz

operacia je najlepsie riesenie, lepsie ako chemoterapia, drzim palce, urcite bude fit...neboj sa....hlavne treba byt optimisticka. Pozitivne myslenie aj pre maminu je polovica liecby...musim v to verit

lienkalenka

ďakujem ti za Tvoje povzbudivé slová, mamina stále len plače. Veru myslí si že je to koniec, ale ja dúfam, že to ešte všetko dobre dopadne.

ethel

ak to všetko vyberú a nič tam nezostane,a ak nemá nikde metastázy,tak to bude super..Možno to bude znieť zle ale ja si vždy na upokojenie poviem-žiadna sviečka nevydrží horieť celý život...možno zajtra cestou cez prechod prídem o ten svoj a možno tu budem ešte 80 rokov...Ludia,ktorým oznámia ich diagnózu si myslia,že to je koniec,že to majú zrátané....keby sme každý z nás vedeli do kedy budeme žiť,tiež by sme sa báli a trpeli kedy to už príde...to je nevýhoda oznámenia diagnózy...Neviem či si ma pochopila!Ver mi,naozaj ťa absolútne chápem a viem čo cítiš a viem aj to ,že sa mi to všetko lahko hovorí,keď nie som ty...Prešla som tým sama a denne vidím druhých čo prežívajú a naozaj by som najradšej vlastnila čarovnú paličku a zmietla by som z tohto sveta všetko utrpenie.Preto treba žiť pre každý nový deň!!!!

ethel

predĺži sa život človeka...poznám vela ludí,ktorí mali to šťastie a dalo sa to operovať...fungujú v pohode...neboj sa

lienkalenka

už sme si tu o tom s Ethel písali, nebývaka ani v zafajčenom prostredí a ani sa nikde v takom nepohyhovala a ani nepracovala v nejakom znečistenom prostredi

slusny_muz

hmmm....rakovina je prevyt...robi v nejakom nevhodnom prostredi...??
Rakovina je nevyliecitelna choroba, lieca sa len prejavy rakoviny...nejakym sposobom, vzinknu rakovinotvorne bunky, co je dane asi geneticky, resp zisakne z prostredia a organizmus nevie rozoznat tieto bunky od normalnych buniek. Tieto bunky maju hroznu spotrebu kyslika, stale pracuju na 200 %. Takze riziko ze zas sa to objavi tu je...ale moze ist o desiatky rokov...