TU+

lienkalenka

Aj ja v to dúfam. Bude musieť brať tabletky kedže jej odoberú polku plúc? Spomínala si že sa dá v pohode žiť s 1 polkou plúc takže sa nemusíme tak strachovať? Bude to nejak cítiť? Viem mám na teba asi náročné otázky. Dúfam, že tam nebude dlho lebo ani návštevy povolené kvôli chrípke.

ethel

Lenočka,ja som sa stretla s jedným pánom po operácii a povedal mi,že po 12 dňoch išiel domov a jeho spolupacienti už o dva dni chodili akoby nič...on sa má fajn a robili mu to v máji...ja verím,že to bude aj u tvojej maminky takto..

lienkalenka

Dík za rady :) Mamina bola dnes večer u DR a ten ju troxu upokojnil. Pondelok nastupuje do Ružinova a ak všetko dobre dopadne tak do 10dní by mala byť doma. Jej odstránia časť plúc (ako si spomínala). Je to nejaká malá gulička ten nádor a vzorky jej vzali len z vrchu tak sa ešte uvidí čo bude vnútri. Dúfam, že to všetko dobre dopadne.

ethel

ak má suchý dráždivý kašel aj ten vydráždi sliznicu plúc a vyvolá krvácanie-podávajú sa antitusiká-codein tablety.Mala by to oznámiť lekárovi..

ethel

Ahoj Lenka lienka-krv je sprievodný príznak,pokial má vyšší tlak aj krv bude vykašliavať.Dôležité:nejesť a nepiť nič teplé,nasadiť ascorutin,prípadne pamba tablety-to je na zastavenie krvácania-môže predpísať len lekár..Piť šťavu z citróna.Ak by bol krvičky viac-cca 1 dcl dať na hrudník ľad zabalený do utierky prípadne ísť na pohotovosť.Na tlak treba dať pozor!

ethel

je citlivá,ani my by sme inak nereagovali!Je to počiatočný šok,niekomu dlhšie trvá zmierenie...ona sa upokojí...dobrú noc..