Som bez energie a smutná, lebo som príliš rozmýšľala

Príspevok v téme: Som bez energie a smutná, lebo som príliš rozmýšľala
zmatenaaa

Som zdravá baba. Nemám veľa priateľov, ale mám nejakých. Predtým som myslela, že život je jednoduchý. Stačí sa obklopiť ľuďmi, založiť rodinu a čo najviac sa baviť a smiať. Mala som ideály a chcela robiť dobro a byť milá k ľuďom. Lenže často som nemala, čo robiť a začala som veľa rozmýšľať o živote a ľuďoch a šťastí. Bol týždeň kedy moje rozmýšľanie malo dopad na môj fyzický stav. Nechutlo mi, bolela ma hlava, bola som furt unavená, boleli ma ďasná, keď som si umývala zuby. Potom som prestala, ale teraz mám prázdniny a zas som začala. Najprv som čítala články z východnej filozofie, ale to nikam nevedie je to všetko abstraktné. A vôbec, že furt niečo čítam a hľadám je blbosť. Ale nejak sa neviem dostať späť. Proste som začala rozmýšľať napríklad prečo ma teší, že mám niekedy lepšie známky ako ostatní, prečo ma teší, keď mi niečo niekto pochváli. Nie je to divné, že nás to teší? Prečo ma tešilo, keď som niekoho potešila, povzbudila? Predtým ma to napĺňalo, ale teraz neviem. Alebo či existuje láska? Neidealizujeme si ju? Už som sa cítila zamilovaná, ale teraz o tom pochybujem. Bojím sa, že so mnou bude zle, ale neviem čo robiť. Neviem ani poriadne vyjadriť, čo sa odohrávalo v mojej hlave a neviem tu teraz všetko naraz napísať. Proste mám slabú psychiku, som hrozne ľahko ovplyvniteľná a teraz sa cítim stratená. Akoby hľadám bezpečie, ale ono vlastne neexistuje, ale ja ho potrebujem. Mám zdravie, nemám sociofóbiu, mám rodinu, mám pár kamošiek, nemáme finančné problémy a aj tak tu rozmýšľam nad životom jak blbá. Ľudia bojujú o život a ja robím toto. Potrebovala som sa len vyrozprávať a dúfam, že niekomu sa stalo podobné a bude mi vedieť poradiť.

bella12

To, ze uvazujes o zivote, o jeho zmysle, o stasti je uplne normalne. Ale nemala by si to vyhrocovat do krajnost, ze Ti je z toho az fyzicky zle, tak s tym radsej prestan. Nemusis prist na vsetko teraz a hned. Ja tiez nad mnohymi vecami rozmyslam, ale len tak volne, nic nesilim a zistujem, ze casom sa mi postupne odkryvaju niektore veci, ktore som predtym nechapala. Vsetko ma svoj cas. Tes sa z malickosti vsednych dni, z toho, ze niekomu pomozes, aj ked Ty sama sa mozes v tej chvili citit na dne.

Preco nas tesi, ze sme lepsi ako ini? Lebo je to v nas, trochu sebectva, sutazivosti, potreby si nieco dokazovat, vyniknut, ukazat, co dokazeme. Ale to neurobi cloveka stastnym. Kedysi ma velmi mrzelo, ze som nebola taka dobra ako ini, ze mali nejaky talent, ktory mne chybal. Teraz na to pozeram inak: ako dobre, ze to maju, nech to rozvijaju pre dobro inych, nevadi, ze su lepsi ako ja. Sama neviem, ci prave oni mi raz vdaka tomu nepomozu, ked to budem potrebovat.

A preco nas tesi, ked urobime dobry skutok? Lebo jedine laska moze urobit nas zivot stastnejsim. Laska odovzdana, prejavena, lebo len ked milujeme, sme skutocnymi ludmi. Laska existuje, vacsinou vsak okolo seba stretavame len jej pokriveny obraz, ale ta prava nezistna existuje. Treba ju len v nas prebudit, prijat a posielat dalej.