Kto a ako sa zbavil kvasiniek?

usiko

nimri,

No, bola som tam a lekar mi hned povedal, ze mam uplne ponicenu sliznicu posvy od vsetkych liekov, capikov, tabletiek a kadecoho......

.som tam ostala na desat dni.....brali mi moc tri dni...aby zistili ci v tom nie je ine ako kandida a nebolo.....no a potom som si davala do posvy kazdy den Bismoral tabl. /sa mi zda ze to boli ATB, ale nie som si ista/ spolu s candibene......ppo dobu desat dni teda aj doma este....mala som klud a tak.....ja viem, znie to banalne, ale odvtedy mam pokoj....mozno tie tabletky boli kombinacia aku som potrebovala....po hospitalizacii mi odporuciil Gynoflor tabletky preventivne pred menzesom dvakrat tyzdenne, po nom raz tyzdenne...a odvtedy mam pokoj, fakt, ak som to mala, tak iba raz-dvakrat....

...joj a zabudla som, pokial nemate kandidu v inych organoch, tak probiotika su na chronicky kandidu v posve fakt zbytocne...je to len marketingovy tah, a kopec ludi si ich kupuje, ale vacsina z predavanych sa do creva , kde su potrebne, nedostanu zive........kvalitne probiotika vam pomozu pri uzivani ATB, alebo ked mate crevne problemy....otazne je, ake su to kvalitne probiotika....

...dalsia vec, imunita....keby bola chronicka kandida velmi uzko spojena s imnunitou, tak po tej hospitalizacii by sa mi vratila, ale nevratila, takze bude mat samozrejme vela spolocne s imunitou, ale nie len s nou. takze ak s kandiou mate problemy, nedajte sa odbit tym, ze staci si dat dokopy imunitu a mate po probleme, nie je to tak, musi sa to liecit, pretoze sa vam to bude vracat....ono je fajn povedat, ze treba sa liecit len naturalnymi vecami, ale v dnesnom prechemizovanom svete to uz nie je mozne...mame v sebe tolko chemie, ze priroda nestaci, ci uz to chceme, alebo nie...

usiko

Aluska,

zase si necitala, mozno by si sa mala naucit citat a porozmyslat skor nez nieco napises...ak myslis ze o tom viem prd,tak o tom viem prd....teba nepresvedcim, pretoze ma budes urazat vzdy a vsade.....takze ja len dufam, ze raz najdes klud a prestanes...raz budes stastna a nebudes musiet ludi takto odpisovat....

lienna

Ja som to tu už pisala, ze u mna kvasinky sposobovali mrtve zuby na ktorých som mala nález. Nevedela som o tom, lebo tie zuby ma neboleli, lebo boli mrtve, ale pri rtgene mi to nahodou zistili. Moje kavsinkove problemy boli nekonecne, trvalo to cca 10 rokov, uzila som mnozstvo cipiek, tabletiek, ktoré mi lekar predpisoval, bez toho aby hladal pricinu preco to vlastne mám. Potom aj s bylinkami som skusala,jogurty, actimely, probiotika a ine. Potom ked mi tie dva mrtve zuby vytiahli moje problemy pominuli. Vobec ma nenapadlo, ze to moze nejako suvisiet, až po case ked z nicoho nic sa mi od toho casu kvasinky neobjavili, napadlo ma to ze to mohlo suvisiet. Lebo su to už dva roky co mi zub vytiahli a s kvasinkami problem nemam. Presne od vtedy co mi vytiahli tie dva zuby. Takze odporucam dat si vysetrit zuby, ale nielen tak ako to zvyknu flakat na preventivnych prehliadkach, ale komplet rtg vsetkych zubov aj tých ktoré nameju na povrchu kaz a potom taktiez mandle u krcneho, lebo aj tam moze byt zdroj nakazy. Samozrejme aj kompletny krvny obraz.Pretoze kvasinky su len sprievodnym znakom nejakeho iného zapalu, ktorý oslabuje imunity a prejavi sa to u kazdeho individualne, tam kde je clovek najcitlivejsi.Takze drzim palce.

usiko

....dalsia vec,

neberiem ziadne probiotika, akurat tak az tyzdenne som si davala Gynoflor na prevenciu /teraz uz nie, lebo som pravdepodobne tehotna/....a takto sa mi kvasinky vyhybaju....

usiko

kikuss,

bola som na tom tak isto. Pomohol mi Mudr. Rudolf Adam vo vysnych hagoch. Zavolala som tam, pytala si jeho, dohodla som si termin, potom sa objednala na hospitalizaciu a dali ma do poriadku za desat dni...je tomu uz 4-5 rokov a oadvtedy som to mala len 1-2 krat, aj to som si nie ista, lebo ja som hned nasadila liecbu....

....vies, ludia ti budu tvrdit, ze je to zla imu nita, aj mne to tvrdili, ale vedia prd o tom, lebo to nezazili.....roky som posilnovala imnunitu, aj tabletky som brala na posilnenie imunity a problem bol uplne inde. Mala som od tolkych cipkova tabletiek uplne poskodenu posvovu floru, takze uz nic nezaberalo.....no a tam ma dali dokopy....ist tam bolo jedno z najlepsich rozhodnuti v mojom zivote....

kikuss

už som všetko vyskúsala a nič mi nepomohlo, žiadne probiotiká, nejedla som nič sladné 2 mesiace a stál to bolo horšie