Kedy sex po pôrode?

Príspevok v téme: Kedy sex po pôrode?
alicka1234

Chcem sa vás spýtať som v ešte len v šiestom mesiaci 22t bez sexu si ani neviem predstaviť záver dňa, a chcem sa spýtať že po akej dobe po porode,- budem robiť klasicky na stole sa môžme s manželom vrátiť do pôvodného harmanogramu dňa - teda kedy po pôrode po akom čase môžme mať opôť sex - je to fakt tých šesť týždňov po šestonedelí. ďakujem

martina25

6 týždňoch je optimalne, aby sa žena vrátila do normalného stavu. Samozrejme, že je to individuálne, niektoré aj dlhšie. Ale kratšie ako 6 týždňov je nehygienické, ani zo zdravotných dôvodov nepristupné. Žena potrebuje určitú dobu, keď sa jej zahoja rany a bude sa psychicky dobre cítiť.

jablonkaa

ze uz tyzden po porode? nazvala by som to LEN tyzden po porode. pravdaze moze zena znovu otehotniet. sanca je, aj ked nizka.
chce to ale silny zaludok, mat vaginalny pohlavny styk tyzden po vaginalnom porode. ak uz nehovorim o bolesti, tak aspon o tom, ze je zvysene riziko infekcie pohlavnych organov, krcok maternice este nie je dobre zahojeny, ak mala zena robenu aj epiziotomiu, tak aj tam este rana nie je dobre zahojena.... sestonedelie sa nazyva sestobnedelim preto, ze ozaj trva 6 tyzdnov, kym sa matka a jej rodidla dostanu do "normalneho" stavu.

denisa

dober den chcela by som sa opytat ze ked zena je po porode uz tyzden a mala pomer s muzom bez ochrany ze ci sa daco moze stat vazne ci moze ostat naspet tehotna ked stale krvaca normalne dakujem

silvia9

Cafte baby,
som dva mesiace po pôrode a s manželom máme dva neúspešné pokusy o sex. Ten tretí ani nerátam, pretože to bolo total fiasko. Manžel nevedel, čo si môže dovoliť, pretože pri predošlých pokusoch ma to veľmi bolelo, ani sa do mňa nedostal. A ja som čakala, čo bude... Tak sme to sklamaní ukončili... Ja s plačom. Od piateho mesiaca som bola na rizikovom a doktor nám zakázal sex. V podstate sme nemali sex už pol roka. Veľmi by som chcela, ale tá bolesť je silnejšia. Už sa ani nedokážem dostatočne uvolniť... Som z toho zničená. Neviete niečo poradiť?

panika

to for panika :)
lebo je to blbost, zatazovat sa niecim, co vobec nemusi byt. Po prvom porode som mala tusim 2 stichy a pri druhom ma nemuseli vobec nastrihnut. A k tomu natrhnutiu-to v nasich podmienkach moc nehrozi, lebo u nas robia nastrih hradze-zrejme uz preventivne, aj ked to netreba :ň

befanna

Ahojte baby Vy tu preberáte sex v tehotenstve a keď to čítam tak sa mi pomaly zbiehajú slinky,lebo ja som v ôsmom týždni a lekár mi to zakázal lebo som mala problémy.A nejak ma to netrápi a môjho manžela tiež lebo už som pred tromi rokmi potratila dvojičky a teraz konečne som znovu tehotná tak je veľmi zlatý a ohľaduplný lebo to bábo veľmi chceme obaja.

dada

no baby, ja vám môžem len závidieť. Som v 30 tt a sex mi prestal chutiť hneď na začiatku. Asi to bude tým, že dáko sa mi nedarí mať orgazmus, pritom pred otehotnením som s tým nemala žiadny problém. No našťastie manželovi stále chutí, takže ja sa prispôsobujem:)Dúfam, že je môj problém len dočasný, nerada by som prišla o spoločnú slasť z milovania.

babmi

caute baby.S Lailou suhlasim.ja som v 23tyzdni a sex nam chuti rovnako ako predtym.manzel mi vravi slonicatko a viem ze ho stale pritahujem.to je super pocit byt pre muza pritazlivou aj ked ja sa niekedy citim jak parna lokomotiva

mova30

mila alicka,to je u kazdej zeny individualne.vsetko zavisi od tvojho aj babovho zdravia a mnohych dalsich okolnosti.My sme mali 3mesiace vecerne place-revy,a sex?a to bolo co?