Vred na krcku maternice

Príspevok v téme: Vred na krcku maternice
janka392

Dobry den, na preventivnej prehliadke mi lekar nasiel vred na krcku maternice, ktory je dost velky a bolo by potrebne ho odstranit operacne, no kedze nemam este deti, tak mi povedal, ze najidealnejsim riesenim by bolo, keby som otehotnela co najskor, a po porode by sa vykon uskutocnil, pretoze keby mi to robili teraz, tak neskor v tehotenstve by nastali komplikacie ako napr. predcasny porod apod. Predpisal mi na prevenciu gel, aby som nechytila este aj infekciu. Mam sa prist ukazat o 4 mesiace. Chcem sa opytat, lebo pri lekarovi ma to nenapadlo, daju sa vredy takehoto typu zmrazit alebo vypalit? A vie mi niekto povedat, co by sa stalo, keby sa to jednoducho neriesilo? Vred by tam bol, pokial by som neotehotnela, skutocne nechcem ziadne zakroky tam dole, pokial nebudem mat aspon jedno babatko. Dakujem za odpoved

jannka392

Ahoj evellina,dakujem za odpoved a nevedela som si spomenut na ten nazov, ale doktor vravel o konizacii. Mam z toho take zmiesane pocity, som zvedava co mi povie o styri mesiace, ale naozaj by som najprv chcela deti a az tak nejake zakroky. Tebe predpokladam to robili, ked si uz mala deti, vsak?

evellina

ahooj....myslim,ze to nie je nic nebezpecne.Strasne vela zien ma vriedkov na krcku.Aj ja som mala...zmrazovanie a vypalovanie je pomerne stara a nespolahliva metoda,pretoze pod tym zmrazenim ci vypalenim miestom sa moze nadalej vriedok sirit,ba dokonca ak by to bolo nieco nebezpecne,tak by to bolo nebezpecne aj pre teba,lebo by sa to mohlo sirit a lekar by si to uz po zmrazeni nemusel vsimnut.Nevravel ti lekar o aku operaciu by sa jednalo???..nemyslel konizaciu krcka maternice??..ak je nieco na krcku,tak sa to vacsinou robi tou konizaciou,odoberie sa maly konizat z krcka a robi sa potom este histologia.Aj ja to uz mam za sebou.Robili mi ju pred rokom a pol.No a po konizacii,vlatne tam sa uz velmi neodporuca otehotniet,ale nie je to zakazane.Poznam par zien,ktore su po konizacii a otehotneli a maju babatka...Skus zistit na aky zakrok ta lekar posiela.Drzim ti prsty a hlavne neboooj a nestresuj...

aluska

moc o takychto vredoch neviem, ale keby sa to da zmrazit alebo vypalit tak by ti to gynekolog urcite povedal
a kedze ti povedal ze sa to musi odstranit, tak je to asi dost nebezpecne