Vred na krcku maternice

Príspevok v téme: Vred na krcku maternice
janka392

Dobry den, na preventivnej prehliadke mi lekar nasiel vred na krcku maternice, ktory je dost velky a bolo by potrebne ho odstranit operacne, no kedze nemam este deti, tak mi povedal, ze najidealnejsim riesenim by bolo, keby som otehotnela co najskor, a po porode by sa vykon uskutocnil, pretoze keby mi to robili teraz, tak neskor v tehotenstve by nastali komplikacie ako napr. predcasny porod apod. Predpisal mi na prevenciu gel, aby som nechytila este aj infekciu. Mam sa prist ukazat o 4 mesiace. Chcem sa opytat, lebo pri lekarovi ma to nenapadlo, daju sa vredy takehoto typu zmrazit alebo vypalit? A vie mi niekto povedat, co by sa stalo, keby sa to jednoducho neriesilo? Vred by tam bol, pokial by som neotehotnela, skutocne nechcem ziadne zakroky tam dole, pokial nebudem mat aspon jedno babatko. Dakujem za odpoved

slavuska21

no asi pred rokom som bola na operacii ..a vtedy som si zistila ze mam ten vred na maternici ,,a este dodnes neviem z coho to bolo

ka3na

o vrede na krcku maternice som este nepocula, ale z rozpravania mi vychadza, ze asi myslite "ranku" na krcku maternice alebo nie? je to nieco ine?

janka392

Ahoj evellina, vcera som bola na kontrolu a cytologicky ster. Lekar ma presviedcal, ze aj ked budu vysledky cytologie opat negativne, tak aj napriek tomu mam ist na konizaciu. Jednoducho ma tlaci k tomu, aby som to podstupila. Je len na mne ako sa rozhodnem. Co si o tom myslis? Kamoska mi ma vybavit este jedneho gynekologa, aby sa na to pozrel a uvidim co mi na to povie on. Mam z toho hlavu v smutku. V pondelok mam ist este na nejake vytery, kt. sa budu posielat na kultivaciu, alebo take cosi :-(((

janka392

no mam ho dost velky a najlepsie by bolo, keby som otehontela. Zmrazovat to velmi nechcu, lebo je to vraj uz zastarala metoda. Chcu mi spravit konizaciu, ale kedze nemam este deticky, nieje to najlepsie riesenie. Takze chodim teraz na pravidelne prehliadky cca kazde 4 mesiace a pokial budem mat vysledky cytologie v poriadku, tak mi ten zakrok robit nebudu. Najradsej by som bola, keby sa mi podarilo otehotniet, i ked podmienky na to niesu najidealnejsie.

vikinecta

ahoj mne to doktor vysvetlil takto,že teraz je to vredík no čím dlhšie tam bude ,časom sa može zmenit na rakovinu :-((( neviem aké velké to máš,no ja som v 16-tich mala vred,ktory mi zamrazovali a hned na to ,nador na vaječníku,ktorý mi vyoperovali ,a v 18-tich som už rodila :-)) takže pohodka ,ked ma babo prist pride i takto

janka392

Lola11-nepocitovala som ziadne zmeny, ani partner pri sexe. Sla som len na preventivnu prehliadku a gynekolog mi to pri vysetreni nasiel.