Vred na krcku maternice

Príspevok v téme: Vred na krcku maternice
janka392

Dobry den, na preventivnej prehliadke mi lekar nasiel vred na krcku maternice, ktory je dost velky a bolo by potrebne ho odstranit operacne, no kedze nemam este deti, tak mi povedal, ze najidealnejsim riesenim by bolo, keby som otehotnela co najskor, a po porode by sa vykon uskutocnil, pretoze keby mi to robili teraz, tak neskor v tehotenstve by nastali komplikacie ako napr. predcasny porod apod. Predpisal mi na prevenciu gel, aby som nechytila este aj infekciu. Mam sa prist ukazat o 4 mesiace. Chcem sa opytat, lebo pri lekarovi ma to nenapadlo, daju sa vredy takehoto typu zmrazit alebo vypalit? A vie mi niekto povedat, co by sa stalo, keby sa to jednoducho neriesilo? Vred by tam bol, pokial by som neotehotnela, skutocne nechcem ziadne zakroky tam dole, pokial nebudem mat aspon jedno babatko. Dakujem za odpoved

janka392

Ja to uz ani nepovazujem za problem ten moj nepravidelny cyklus, preto som Ti to nespominala. Ano, duphaston upravuje cyklus a lekar mi vravel, ze ho tiez uzivaju zeny, ktore maju problem otehotniet alebo ktorym hrozi predcasny porod alebo potrat. Su to hormonalne tabletky. Pri jeho uzivani mam cyklus ako hodinky, ked to vysadim, tak "svoje dni" dostavam cca kazdy druhy-treti mesiac. Uz to budem uzivat poctivo a hlavne pravidelne, aby nenastal taky problem ako teraz a ja sa potom len zbytocne stresujem. V pondelok musim ist este na ultrazvuk. Moj doktor chce mat vsetko pod kontrolou :-D Dnes som uz nespinila, tak som velmi rada. Ak budem mat nieco nove, tak sa ihned ozvem. Pekny zvysok dna Ti prajem a ak budes mat cas a chut, tak sa este ozvi, papa :-D

evellina

janka392....tak to je super sprava,pred tym si nespominala,ze beries lieky.Velmi sa tesim,ze ta necaka ziadna konizacia a dufam,ze to spinenie teraz prestane.Mozem sa ta opytat na co je Duphaston-kvoli cyklu?..su to nejake hormonalne tbl. alebo je to nejaka naplast?....tak ti drzim prsteky a chvala bohu,ze nam to dopadlo dobre "obom".Tak si davaj na seba pozor a snaz sa,aby si sa nenakazila HPV,aby si stale mala dobru cytologiu.Je to velmi dolezite.Tak sa drz a ozvi sa...pa-pa

janka392

Ahoj evellina, tak to je super, tesim sa spolu s Tebou. Kedy Ta caka dalsia kontrola? Ja som prave dnes bola u mojho gynekologa, lebo som spinit stale neprestala. Bola som presvedcena, ze to bude mat nieco spolocne s tym vredom, ale nieje to tak. Uzivam totiz Duphaston kvoli cyklu, brala som ho uz viackrat a nikdy som s tym problem nemala az teraz. Tak mi doktor zmenil sposob a davku uzivania. Mozem si za to sama, lebo som to neuzivala presne tak ako mi povedal. Dufam, ze to teraz bude uz OK. Naozaj som sa velmi bala, ale kedze som cytologiu mala OK, ziadna konizacia sa nebude konat :-D V juni ma caka kontrola. Uz tam zacinam chodit pomaly ako na klavir :-D Maj sa pekne a pekny zvysok dna

evellina

ahoj janka...aj ja som rada,ze si mozme vymenit svoje nazory a spolu trocha popisat.Aj ja som stresmenka,takze sme sa nasli..xi,xi....no a teraz k nasej teme,no myslim si,ze zaklad je,ze tvoj citoster je v poriadku.Ale na druhej strane mas problem so spinenim,a tvoj lekar to urcite bude chciet poriesit.Nemam ani sajnu ako sa liecia vredy.Nejako moje zname co mam,nikdy nespominali vred.Akurat moja sestra tiez mala,tusim spominala velkost aku 5-korunacku a to viem,ze jej lekar vypaloval dusikom,ale teraz co viem uz to velmi nechcu robit,pre nepresnost vypalenia a co ja viem co este.Takze nemam sajnu,ako sa liecia vredy,len dufam teda,ze nie tou konizaciou,hoci to niee je az take strasne.je to asi 20 min. zakrok,ale spajaju sa s tym tie nevyhody a to je to tehotenstvo,asi by bolo rizikove,hoci babatko sa da donosit,ale predsa je tam to riziko a musela by si asi viac lezat ako chodit.keby ti praskla krvna zrazenina na vajecniku,tak to by bol asi ten dobry pripad,nie???..ale tazko nam je tu hovorit co to moze byt,to musi posudit lekar.Obavam sa,zee ci to nebude skor ten vred.Asi to budes musiet cim najskor poriesit,aby si mala pokoj.Ja ako som ti uz pisala,som mala take krvave spinenie,ale to som sla k lekarovi a mala som zapal.A tiez som spinila len po sexe.Cize ked som sexovala,tak som mozno 4 dni spinila,potom sa to vcelku ukludnilo a bolo celkom ok.Ale ked som zase sexovala,tak som zase spinila.No a lekar mi dal nejake antibiotika a preliecilo sa to...Ale hlavne je,ze citoster mas v poriadku a to ostatne sa urcite poriesi,to by nemal byt az taky velky problem,len neviem ako teraz liecia vredy na krcku,teda dufam,ze nie konizaciou.A neskusala si si najst nejake info na nete?...vies ked napises do vyhladavaca vred na krcku,tak urcite ti nieco vyhodi a mozes hladat.No ale som zvedavana tu liecbu.Tak ta prosim ta ozivaj a ked budes mat nieco nove,tak sa rychle ozvi.Ja stale na teba myslim a drzim ti prsty.Ja som teraz tiez v strese,lebo mam obavy o tie moje vysledky z citologie,ale stale dufam,ze to bude ok....tak drzim prsteky a ozvi sa...pa-pa

janka392

Ahoj evellina, no uz spinim treti den v style, ze cely den nic, potom buch krv s hnedym vytokom a zase nic. Ja si myslim, ze to bude urcite tym vredom na krcku, kedze v sobotu som mala sex, alebo ma napadlo, ci mi nahodou nepraskla krvna zrazenina na vajecniku, ktoru mi nasiel na ultrazvuku. Taka som bola natesana, ze citologia je v poriadku a teraz opat problem :-( Myslis, ze ten vred moze sam od seba praskat? Ty si uz o mne musis mysliet, ze som zbytocna stresmenka a tremistka, ze? :-D Ale stale si rada precitam tvoje nazory a postoje, papa

evellina

ahooj,dakujem.Takze ty troska spinis po sexe??..no ja som take spinenie az krvacanie tiez mala ,ale u mna to bol zapal.Tak dufam,ze ti to dopadne dobre.Ozvi sa potom,ze co a ako.Aj ja ti drzim prsteky...pa-pa

janka392

Dakujem za podporu a velmi si ma potesila tvojou odpovedou:-D Jedine co ma teraz trapi je to, ze po sexe stale trosku spinim, lekar sa ma na to pytal, tak som mu povedala, ze sa mi to stava dost casto. Sposobuje to ten vred, tak dufam, ze to nebude dovodom, aby mi tu konizaciu museli nakoniec robit. Silno ti drzim palce, aby si mala vysledky aj ty v tom najlepsom poriadku :-D Maj sa pekne v tom zahranici a este raz....drzim palecky :-D

evellina

ahooj...tesiiim sa s tebou,to je super sprava,ja si myslim,ze ti konizaciu urcite robit nebudu,urcite budes musiet len pravidelne chodit na citoster a budu to sledovat...to je supeeer sprava,ze je citoster v poriadku,tak sa drz a opatruj si svoje zdravie........ja som bola 10 v stredu na citoster,tu v zahranici a lekar bol super,vysvetlila som mu,ze som po konizacii krcka a on sa ma spytal,ze preco,tak som mu povedala,ze moj citoster nebol dobry a ze mam HPV virus.Vysledky by som mala mat o tyzden,ale oni na buduci tyzden maju dovolenku,takze sa mam ozvat az za dva tyzdne,mam strach ako to dopadne,ale dufam ze dobre.Ja sa ti potom ozvem a dam ti vediet ako som dopadla.....este raz ti prajem vsetko dobre,hlavne vela zdravicka a drz sa.......tesiiim sa s tebou..pa-pa

janka392

Ahoj evellina, tak ja som to dnes nevydrzala a volala som uz dnes mojmu gynekologovi, ci uz dosli vysledky z citologie. Hovorila som len so sestrickou a ta mi povedala, ze vysledky su dobre, v poriadku. Tak ma to nesmierne tesi,mala som velky strach,ze ako to dopadne, ked mam tam ten vred. Takze ak tomu dobre rozumiem, ked su vysledky v poriadku, tak ta konizacia potrebna nieje? Az v juni mam prist na kontrolu a asi mi opat bude robit ten citoster. Kedy budes mat vysledky ty? papa a pekny zvysok dna