Euthyrox uz nechcem

Príspevok v téme: Euthyrox uz nechcem
Krtko89

nahodne sa prislo na to ze mam znizenu funkciu sz, doktor mi predpisal euthyrox75 dnes som bol na kontrole po 3 messiaoch a povedal hladina je už v norme ze mam v tom nadalej pokračovať a kontola dalsia až o pol roka!
TO MAM CELY ZIVOT BRAT LIEKY???
MAM 21rokov:(
fakt neexistuje ina volba???Som už nanič:(

Terka456789

ak je objem SZ uz znizeny a hlavne ak ma clovek vyzovove deficity, tak je zvacsa potrebne dozovotne brst lieky.

len s terba da pozor na optimalne hladiny ft3 a ft4, tj aby substitucia hormonmi bola dostatocna, lebo prax je, ze nasi lekari ft3 - aktovny hormon nesleduju a potom kazda bunka tela strada

temazdravie.sk

jajaja295

ahoj evellina
beres k oleju aj selen? a s tym znizovanim davok...skus znizovat tabletky v minimalnych davkach a uvidis, ci zacnes byt unavena alebo nie..ja idem na kontrolu za mesiac,tak potom dam vediet

evellina

ahojte....takze ja som po kontrole SZ a prvykrat mam konecne vysledky dobre.Podotykam, ze som brala L-thyroxin 75 a brala som ho spolu s olejom.Teraz neviem co mam robit, lebo uz raz som znizovala L-thyroxin,koli tomu,ze som prechadzala na olej a vysledky boli zle.Co mam teraz robit????...je asi zbytocne brat L-thyroxin s olejom, mala by som brat asi jedno alebo druhe,nemyslite???...poradte prosiiim...dik

pampeliška

Fanka, podstatné je, aké máš hladiny hormónov pri kontrolách, ak sú v rámci referenčných hodnôt aj pri znížených dávkach, nemá zmysel zvyšovať ich.
Ja tiež nie som typickým prípadom pacienta s hypofunkciou ŠŽ, ako pred zistením ochorenia, aj teraz, na liečbe mám podváhu, BMI cca 17,7, nech sa snažím pribrať akokoľvek.

Fanka

pampeliška,ja som znížila dávku na dva krát a čuduj sa svete nepriberám schudla som 3 kg ,tak som z toho jeleň a ešte nie som UNAVENA !

pampeliška

z euthyroxu sa nepriberá. priberanie je znakom hypofunkcie štítnej žľazy. ak vysadíš liečbu, práve bude zvýšené riziko priberania na váhe, ale aj ďalšie, ako napríklad neplodnosť, únava a podobne.
dôležité je, aby si bola správne nastavená na liečbu, to znamená, aby si dostávala takú dávku, ktorá zabezpečí, že budeš mať normálne hladiny TSH, fT3 a fT4.

evellina

Fanka...tak to neviem preco sa ti vaha takto zmenila,hm....a si dobre nastavena na lieky???...
moje dve sestry mali zvysenu funkciu SZ,potom boli obidve operovane v Lubochni a teraz su obe uplne bez SZ a musia brat uz dozivotne hormon a beru eutyrox a tiez ani kilo nepribrali.A to su uz po operaciu mozno viac nez 10 rokov.A podotykam beru dost silnu davku,tusim okolo 130 mg eutyroxinu.A podotykam,nepribrali za ten cas ani kilo,tak ja neviem....
a ked je narusena struktura SZ tak to vobec nemam na to odpoved...co je to vlastne struktura SZ,ja to pocujem prvy krat...

evellina

evcca...tak unavena byvam aj ja,lepsie povedane teraz uz je to lepsie,pretoze pred tym ako som nebrala hormon,tak som rano nevladala vstat z postele.Teraz je to tak,ze fungujem v pohode do obeda a po obede som uz hotova.Ale odkedy pijem olej je to z unavou ovela lepsie.Teraz zacinam byt unavena po obede ale nejako to zvladam az do vecera.A pred tym,som po obede musela vypit kavu,aby som nezaspala.Teraz kavu vobec nepijem ani rano ani na obed ani po obede.