Euthyrox uz nechcem

Príspevok v téme: Euthyrox uz nechcem
Krtko89

nahodne sa prislo na to ze mam znizenu funkciu sz, doktor mi predpisal euthyrox75 dnes som bol na kontrole po 3 messiaoch a povedal hladina je už v norme ze mam v tom nadalej pokračovať a kontola dalsia až o pol roka!
TO MAM CELY ZIVOT BRAT LIEKY???
MAM 21rokov:(
fakt neexistuje ina volba???Som už nanič:(

Fanka

Tak ako hovorím, s vlasmi som nemala problémy len s tou váhou-z 38 oblečenia som prešla na 40-42 a to ma na tom najviac štve.Zaujímavé je,že som pred liečbou nemala s váhou problémy tie nastali až s užívaním tohto hormonu -každý rôček nejaké kilečko naviac.Podotýkam,že sa neprejedám jem zdravo a snažím sa čo najviac hýbať.
Euthyrox beriem zhruba 5rokov,tak viem,že to bude ťažké ho vysadiť,keďže si zrejme telo naň zvyklo-teda ako už niekto písal štítna žlaza zlenivie.Tiež by ma zaujímalo,či keď je štruktúra š.ž. porušená ,či ma schopnosť sa opraviť. Ja to pomenúvavam,že prešla zemetrasením,tak to zrejme bude ťažké opraviť,alebo sa mýlim a šlo by to?

evcca

ja beriem uz treti rok, vlasy mam uplne riedke a uplne krehke. ale vsetci vravia, ze je to porodom, tak neviem, ale nikdy som ich nemala huste. padaju mi uz menej, najviac na jar, to je vtedy hrozne, mala som az plesinky. snazim sa prejst na raw food na 100%, zatial som v priemere len 85-90% ale mam pocit, ze sa to lepsi.
ja som z euthyroxu neskutocne unavena.

evellina

fanka a evcca...a ozaj dievcata vy nemate problemy s vlasmi???...nevypadavali vam???...ja som sa isla zblaznit ako mi padali vlasy,ved ja som sa bala hlavu umyt,lebo to bola plna vana vlasov a kvalita nieco hrozne....suche ako slama a to ich mam dlhe skoro po pas a pred tym som mala vlasy krasne,zdrave a teraz uplna zmena....:(

evellina

fanka....a ty uz ako dlho beries ten hormon????...ked priberas,aj mne to lekar vysvetlil,ze pribera sa vtedy ked ti ten hormon chyba,tak neviem mas dobru davku???...ja len ci by ti netrebalo zvysit davku...

evellina

evcca...ahooj,tak ako mam zmeny nalad to je pravda,ale nemyslim si,ze je to vplyvom hormonu,mavam aj depresie a take cudne pocity,ale myslim ze odkedy beriem hormon,tak je to lepsie,skor by som povedala pred tym ako mi zistili znizenu funkciu SZ som bola na tom horsie...aj s nervami...:)
a ty uz ako dlho sa liecis na SZ?

Fanka

RNG
dnes mi už neblbne net,tak som preštudovala tvoj odkaz a musím ti povedať,že je to velmi poučný a zaujímavý článok.

Fanka

evellina,
to moja známa si dáva voziť L- Thyroxin Henning z Nemecka tu je iba L -thyroxin a tiež nepriberá,ale je chudučka. V mojom letáčiku píšu,že pri predávkovaní potenie, chudnutie.Váhový prírastok,keď je nedostatočná dávka hormonu-ja sa potím a priberám tak hold neviem z toho vyjsť. Ďakujem aj ty sa drž !

evcca

evellina, tiez ma hypotyreozu a beriem lieky, som tiez chuda a vacsinou sa tomu doktori cuduju, lebo pri tejto dg je to ojedinele. chcem sa ta spytat, ci nepozorujes u seba zmeny nalad pri brati umeleho hormonu?

evellina

fanka....takze ja som si precitala neziaduce ucinky L-thyroxinu a tu mi pise ze Gewichtsabnahme-to je ze chudnutie,vobec mi tu nepise ze priberanie....tak neviem...skus si precitat svoje neziaduce ucinky...
Na upresnenie ja beriem L-Thyroxin Henning.
Daj vediet co ti pise v letaciku,drz sa pa.

Jefitto

Existuje, nikto ťa predsa nemôže prinutiť žrať lieky... takže aký problém? Krabička do koša a vybavene...