Prospievajú jednotlivé čaje skutočne zdraviu? lebo je to mýtus?

Príspevok v téme: Prospievajú jednotlivé čaje skutočne zdraviu? lebo je to mýtus?
Hugina

Dobrý deň. Chcem sa spýtať na čaje. je tu nejaký odborník, ktorý by vedel poradiť? Pijem už asi 2 týždne čaj LAPACHO, dnes som začala piť čaj MATÉ, pretože chcem vylúčiť kávu. Čítala som o ich účinkoch kadečo, no jednotlivé informácie sa líšia. Na jednej www.stránke píšu,že napr. čaj MATÉ by nemali piť osoby s vysokým krvným tlakom, na inej stránke sa dozvedám, že práve čaj MATÉ znižuje krvný tlak. A takýchto nezrovnalostí je veľmi veľa. Keďže v blízkom okolí nepoznám nikoho, kto by mi vedel odpovedať, obraciam sa na toto fórum. Sú tieto čaje skutočne prospešné pre organizmus? Na jednej anglickej stránke som čítala, že nejaká skupina vedcov v USA prišla na to, že čaj MATÉ obsahuje "nad rámec" obsah karcinogénnych látok, ktoré vznikajú pri spracovávaní jeho lístkov. Ak sa tu nájde niekto, kto sa tom venuje, alebo má s tým skúsenosti, budem veľmi vďačná.

Gerbil

Bylinné čaje sú prirodzene dobré a prospešné, to nemôže nikto vyvrátiť. Druhou vecou je už spracovanie bylín, do čoho my bohužiaľ nevidíme. Ja pijem čaje často, verím im a práve ten aspekt dôvery a radosti z čaju lieči možno ešte viac, než samotná bylina.

MarioMaser

Pôkial sa nejedná o raklamný ťah, čaje a bilinku velmy priaznivo ovplivnuú organizmus, dokonca z(z vlastnej súsenosti viem) že jeden pacient sa vyliečil z rakoviny za 2 mesiace sústavným užívaním byliniek u bylinkárov. Takže čaje to uznávam ale najprv sa pooraď s niekím či sú to naozaj kvalitné čaje.

jajka001_

americkým vedcom neverím :) verím východnej medicíne
ja pijem maté aj lapacho a podla mna su len zdrave. nic netreba ale prehanat.

janus33

ahoj, ja pijem PU-ERH...a myslim ze je fajn...ked aj na mna choroba isla na druhy den uz som bola ok :) mozno na tom nieco je...a ked pijes dlhsie je to urcite prospesne :)