Pirohy s brindzou

lenkaaaaaaaa

ked sa clovek vyvyjal tak sa zivil zo zaciatku rastlinnou potravovou, aj stavba zaludka nieje prisposobena na masitu potravu. to ti potvrdia viaceri vyskumnici v tejto oblasti.. ale clovek sa vyvyja dalej a ako bolo spomenute ze vsetkeho vela alebo mala skodi. takze zlata stredna cesta a jest vsetko s mierou

Karina

Preferujem celozrnne pecivo a celozrnne cestoviny, popravde mi viac chuti, ako obycajne biele. Aj tych mam vsak bohatu zasobu v spajzi :). A co sa tyka takeho bezneho stravovania - na obed som napriklad mala pokrajane paradajky, papriku, uhorku a jarnu cibulku s tofu a mozarrellou a k tomu kocku 80% malinovej cokolady. :) Vcera napriklad tatarsky biftek s hriankami, zajtra planujem upiect panenku na bylinkach... Nie som ziaden extremista, to uz mam nastastie za sebou, ale hladam strednu cestu medzi tym, na co mam chut a tym, co moje telo potrebuje.

Help

Karina- ved si to napisala tak,ze uz niet co dodat:)))
Tak som sa na teba milo usmial:))

rreeww- jem to co mi chuti....niekedy mam chut na biele a niekedy na celozrne pecivo:)

rreeww

tak čo zvyknete jesť ... napr. kupujete si celozrnne cestoviny alebo obyčajne. rožky alebo celozrnne pečivo? neni to prehnana starostlivosť?M

Karina

Suhlasim, co den to nova "overena" studia o tom a o tom... Pred par rokmi som na take veci zvykla verit a doviedlo ma to k spominanej ortorexii a anorexii, odkedy som sa z toho dostala, tak si uz nastastie dokazem tvorit vlastne nazory...

Vitariani sa ohradzaju tym, ze varenim jedlo straca svoje ziviny. Zastancovia varenej stravy maju zas studie o tom, ze sa mnohe latky tepelnou upravou len zhodnocuju. Vegetariani zas ziju sputani etickymi kodexami ale tie sa na rastlinnu stravu uz nevztahuju - ta predsa tiez zije a umiera kvoli tomu, ze ju chceme zjest...

Clovek je vsezravec a nech mi nikto nevrdi, ze to tak nie je. Mame ruky idealne na zber plodov, zuby na zutie masa - nie na trhanie ako u masozravcov.

Help, aspon niekto spriazneny :)

Help

Karina- presne tak:)))

Napriklad sa tvrdilo,ze vajcia obsahuju cholesterol a teraz som niekde cital,ze vajcia by sa mali casto konzumovat pre priaznive ucinky na organizmus:)))
Ja uz neverim nijakej teorii,ze to ci ono je nezdrave.....vswtko treba s mierou a bude fajn:)