Pirohy s brindzou

Karina

Ja zastavam nazor, ze vsetko treba jest s mierou. Mastne, sladke, slane, zdrave, zelene, ovocne, varene, pecene... Nenalozim si na obed dva rezne a kopu zemiakov, ale dam si jeden rezen a jeden - dva zemiaky, nezjem cely balik polotovarovych pirohov ale 8-10 kuskov. Vsetko je o sebaovladani. Ja si svoje chute kontrolovat dokazem, rovnako si vsak aj viem dopriat kusok toho, po com skutocne tuzim - kusok cokolady, kolacik, chlieb s medom...

Inak suhlasim s nazorom, ktory bol spominany nizsie - ludi postihnutych chorobami, ktore si v podstate sposobuju sami nevhodnym stravovanim, ignorovanim potreby tela aktivne sa pohybovat, alkoholizmom, fajcenim ci drogovanim, by som ani za toho boha neliecila... Sami si sposobili, tak nech sa aj sami o seba postaraju...

A ostatni, ktori ponukaju svoje stupidne nazory - pokial nedokazete sformulovat inteligentny argument tak odporucam citat knihy, mozno vam to do buducnosti pomoze v diskusiach.

usiko

help a spol,

no...tyoicky muzsky pristup - naco by som JA MUZ mal jest zdrave jedla, ved telo ma ist do hroby zhumplovane!!! zdrava strava ma nezasyti a je pre baby!!!!

...no, toto by bola pravda, keby muzi aj ostatni ludia, ktori na zdravy zivot kaslu, dostali nejaku vaznu chorobu a hned na nu umreli. ale ze dostanu napr. mrtvicu, infarkt, rakovinu a treba sa o nich starat, tak su zatazou pre roddinu, priatelov a zdravotnictvo!.tak to teda nie!!! Ja osobne, keby som mala tu moc, tak bezplatne by som v nemocniciach ani neliecila ludi ktori trpia civilizacnymi chorobami a kaslu na zdravu stravu a zdravy zivot.Naco? zial, vychovavame take chore generacie uz od malicka, pretoze kazdy vie, ze ked je problem, lekar sa o nas postara....prevencia neznamy pojem....by som to tak skresala ze hned by sa zvysili miliardy Eur na dolezitejsie veci....

...a zaujimave, ked je chlap zdravy /samozrejme, aj vela zien/ tak je geroj a kasle na to starat sa o seba, ale ked ochoreju tak hura kazdy je im dobry len aby sa o nich staral!

...inak, mam dobru naladu, aj dobry den ale toto fakt..na toto mam vyhraneny nazor...sorry.....a to aj napriek tomu, ze aj moj drahy sa stravuje katastroficky.....a lubim ho , ale na niektorych ludi iba bic....

kamii

lenka, tiez si myslim. Aby to telo neslo zrumplovane do hromu uz v 50tke.
Ked sa clovek zdravio stravuje, tak sa to odrazi aj na vyzore, vlasoch, vnutornych organoch.

lenkaa123456

moj otec si to tiez hovoril, ze naco zdravo jest, ved zijeme iba raz a treba si dopriat fajnotky... az kym nemal 50 rokov a nedostal mozgovu prihodu. cholesterol a vsetky nezdrave jedla co jedol sa mu ukladali v cievach, ktore to nevydrzali a potom jedna z nich praskla v mozgu... skoro to neprezil...
takze jedzte si co chcete, hovorte co chcete, len potom bude neskoro lutovat. vsetko co clovek do seba da sa po case prejavi

Help

Ach, boze ludiaa:))))
Tak sa chodte past do bio sklenika kde sa pestuje zelenina a ovocie a aj zit tam treba:))
Telo ma ist do hrobu zrumplovane :)
Ja to nechapem......kazdy umrie tak ci tak a zaoberat sa pirohami ci co a ako....

usiko

zalezi na tom, co povazujes za zdrave....bryndzove pirohy so podla zasad zdravej vyzivy nezdrave, nie je tam totiz nic hodnotne. je to urobene z varenych zemiakov, ktore ti daju akurat tak sacharidy, bielej muky, ktora je sama o sebe skodliva. bryndza presla varom takze v nej uz nenajdes nic ine nez bielkoviny a cibula oprazenu na oleji obsahuje kancerogeny ako vsetko oprazene.....takze nie...ale vbsetko zalezi od uhla pohladu, ak si ich chces dat, tak si aj tak povies ze su zdrave aby si mala dobry pocit.

jajkafr

prečo si nespravíš domáce bryndzové pyrohy? sú oveľa chutnejšie a určite aj zdravšie ako polotovar, ktorý kúpiš v obchode...