Tehotenstvo a lieky

Príspevok v téme: Tehotenstvo a lieky
anonym_11146

ahojte vsetci ktori prispievate do tohto fora. Mam problem ktory sa tyka tehotenstva a liekov. V 9 tyzdni tehotenstva som zistila, ze som tehotna a cca asi 2 tyzdne pred tym som mala chripku a brala som antibiotika. Chcela by som Vas poprosit o radu ci ste sa niekto s tym stretli a ako to vsetko dopadlo. Niekto tvrdi, ze lieky v tehotenstve su velmi skodlive, iny su zas nazoru, ze to nic nie je. Tak vopred dakujem za prispevky a dufam, ze budem po nich kludnejsia :-)

ivanam

Ahoj...ja som v podobnej situacii...brala som penicilin plnych 5 dni a nevedela som, ze som tehotna. Bolo to v 2 tyzdni a tak by som tiez rada vedela, ze co teraz s tym...pocula som, ze dietatko sa moze narodit s nejakym poskodenim. Teraz som vo 4 tyzdni a citim sa dobre...trochu sa ukludnujem tym, ze ked som doteraz z toho penicilinu nepotratila, tak asi bude vsetko v poriadku. BUDE????

mirell

Chcem sa spýtať na mená nejakých liekov na prírodnej báze na prechladnutiea nádchu, som tehotná, 6.týždeň a bojím sa brať "normálne" lieky.

slusny_muz

Lieky v tehotenstve niesu skodlive, len treba zvazovat ich spravne davkovanie, teda mnozstvo ucinnej latky. Ak si neuzivala nejake svinstva ako chloramfenikol, ale nejake ATB s teratogenymi ucinkami tak je to v poriadku. Ale myslim, ze predavane ATB su v poriadku. Nemusis sa bat....

zuzanna

a ešte čosi, sestra brala silné lieky, ked zistila že čaká bábo a narodil sa jej krásny zdravý chlapček, ktorý už má 4 roky:)))a nezistila si to akosi neskoro, ked si už v 9 týždni?

zuzanna

ahoj. idem ťa ukludniť.ako aj mna ukludnili..tiež som bola chodá ale k lekárovi som nešla a brala som čo prišla, aj ked som trochu tušila, že som v tom a pýtala si len také prípravky, stalo sa že som mala jeden, čo by teňhulky nemali, ale lekárka mi vraví, že to bolo lokálne a je to antib. čo tehotné možu a tiež som mala antibiotiká, ktoré tehulky možu a mala som zápal priedušnice..a povedala mi jednu vetu...priroda to zariadila,, tak, že bud ked je zle sa to bábo tam neudrží, alebo je potom všetko OK. tak sa neboj.aj ked antib. sú neni ktoviečo a hlavne na začiatku..a ja som len v 3 týždni..