Tehotenstvo a lieky

Príspevok v téme: Tehotenstvo a lieky
anonym_11146

ahojte vsetci ktori prispievate do tohto fora. Mam problem ktory sa tyka tehotenstva a liekov. V 9 tyzdni tehotenstva som zistila, ze som tehotna a cca asi 2 tyzdne pred tym som mala chripku a brala som antibiotika. Chcela by som Vas poprosit o radu ci ste sa niekto s tym stretli a ako to vsetko dopadlo. Niekto tvrdi, ze lieky v tehotenstve su velmi skodlive, iny su zas nazoru, ze to nic nie je. Tak vopred dakujem za prispevky a dufam, ze budem po nich kludnejsia :-)

vitti

antibiotika nie su dobre ked si tehotna porad sa s lekarom moja dcerka teraz bola chora zapal prieduš.a lekar jej nevypisal nič len na horučku aspirin plus c

sveta 33

ahojte.Bola by som velmi rada,ak by mi niekto poradil.beriem lieky na zapal mocovych ciest-antibiotika ciprinol 500
a je dost mozne ze by som mohla byt aj tehotna,ale este to neviem urcite,aale ak ano tak mozno 2-3 tyzdne a velmi rada by som vedela ci by to mohlo nejako ublizit dietatku dakujem za odpoved

for renca

Ahoj Renca, tu je skopirovana odpoved z poradne na www.omimine.cz

Neviem či je to vážne, ale dobré to vôbec nie je. Je nutné len počkať na výsledky. Dostala ste pomerne dosť veľa liekov v najkritickejšom období tehotenstva, kde je najlepšie vyhýbať sa akýmkoľvek liekom.

for renca

Ahoj Renca. Dufam, ze sa nenahnevas, ale skopirovala som tvoju otazku do tehotenskej poradne na www.omimine.cz kde kazdy den alebo obden odpisuje lekarka.

renča

ahojte prosila by som odborníka o radu alebo niekoho kto má podobný problém od 5tt som brala infúzie s liekmy na vyskočéné platničky: novalgin,tramal,mydocalm,voltaren,dorsiflex,natrium salicylicum,a to som brala 20 dní a potom som brala lieky:
zaldiar,movalis zase 20 dní a až taraz v 16tt som sa dozvedela že som tehotná.čo sa mohlo stať horšieho? teraz len čakat aké budú výsledky na amniocentéze.skríning bol už pozitívny.ked toto dobre dopadne tak si poviem ,že tam hore ma niekto musí mať velmi rád.

gvineth

Ja od siesteho, ci siedmeho mesiaca uzivam kvapky do nosa, inac by som sa nenadychla. Teraz som v osmom mes. a tiez mam obavy. Uzivam Muconasal plus a v prialovom letaku je napisane ze neboli zistene ziadne vedlajsie ucinky na plod pocas uzivania v tehotenstve, no lekarnik mi ich uz viackrat nechcel predat, lebo ze som tehotna ..

deniska

cau petra55:ke sy brala lieky tak neznamena,ze sa nieco stalo malemu.ja viem ze to neotporucaju,ale ja som po 3tom mesiaci muse sy dat pichat antibiotika,lebo som mala dokonca 2 krat sylny zapal ladvyn.mala ma teraz 13mesiacou a je v poriatku.podla mna sa nemusis obavat a v 3tom mesiaci tehotenstva daj dobre skontrolovat male.vela stastia.pa

petra55

Ahoj, všetci ! Budem veľmi rada, ak mi niekto odpovie na moju otázku, prípadne sa len tak so mnou porozpráva. Mám silné podozrenie, že som tehotná a napriek tomu, že s manželom bábätko veľmi chceme, vyzerá to tak, v čase jeho splodenia sme obaja s manželom užívali antibiotiká, pretože pri preventívnej gynekologickej prehliadke môj lekár zistil prítomnosť nejakých baktérií a bolo nutné to preliečiť. Lenže, ako to už v živote chodí, pol roka sa snažíme o bábo a nič, tak teraz, ako na potvoru, to asi vyšlo, bola to neopatrnosť, nie zámer. Má niekto skúsenosť s užívaním antibiotík v čase otehotnenia ? Budem veľmi rada, ak mi niekto odpovie.