AKO PRESTAT FAJCIT

Príspevok v téme: AKO PRESTAT FAJCIT
liliz

cawte. mam problem ze newiem prestat fajcit. viem ze este niesom zavisla ale zacinam nou byt. fajcim len ked som niekde vonku a tak.doma ani nemam nutkanie si zafajcit. len problem je ten ze ked niekam pridem a fajci sa tam tak dostanem na to chut aj ja. poradte mi prosim ako s tym navzdy skoncovat. diky:)
---------------------------
Ako prestať fajčiť? (Skončite s fajčením) www.zdravie.sk

nemôžem povedať

môžem len toľko povedať,keď budete si nahovárať že zajtra...toto je posledná...nikdy neprestanete,musíte hneď a teraz a zaťať sa ako somár na križovatke,namiesto cigarety cukríky,vyhýbať sa miestam,ktoré pripomínajú cigarety nájsť si činnosť ktorá nahradí tú cigaretu napr.vo vrecku mať dve malé sklenené guľôčky a keď príde chuť,zobrať ich do ruky a vzájomne ich prehadzovať v dlani čokoľvek,a yhnusiť si vo svojich očiach fajčenie smradľavý dym,čo ostáva po fajčiarovi hnusné špaky,bordel,humus,fajčiar je haj.nie ako človek,podotýkam.Urobiť všetko čo bolo s fajčením príjemné,urobiť z toho negatívne,a tvrdo si opakovať som z toho vonku,už nefajčím "Ja"som to dokázal a tvrdo ísť za svojím cieľom a tých ako píšeš máš viac než dosť,ako aj tebe podobní. Prajem veľa šťastia so šťstím.

riso

Chcem prestat fajcit uz niekolko rokov a ndari sa mi...strasne to ide do poenazi a hlavne zdravie uz nemam moc dobre...kto mi moze poradit ako najlepsie sa s tym vysporiadat???

nemôžem povedať

ked spomínate fejčenie,prispejem aj ja.Fajčil som od 17 rokov,celých ďalších 12 rokov.Boli faktory proti ako dych,peniaze v penaženke a v rod. rozpočte,sebectvo.Níekedy som vycmáral aj 40 denne.A čím viac som si tieto faktory uvedomoval,tým viac ma škrelo svedomie až som sa začal rázne rozhodovať,že prestanem.Bolo to celkove 5 pokusov v priebehu posledného jednen a pol roka.Až som vážne ochorel,praskol mi žlúdočný vred,ale ešte pred ním som bol rozhodnutý to ukončiť.Po operácii a týždňovom pobyte v nemocnici sa ma obvodný lekár pýta a fajčíte? a pokračoval,viete ja vám nezakazujem,ale ani nedoporučujem.A tak som s tým navždy sekol.Musím priznať,že dnes nenávidím fajčiarov ako takých nie ako ľudí,sám sa divím aj nad sebou,že som bol takýmto egoistom.Sú to bordelári a egoisti,neberú ohľad na okolie,i keď je jasne dokázaná škodlivosť a pri napomenutí sú sprostí a arogantní.

syma

asi by u nas mali zakazat predaj tabakovych vyrobkov, ved nefajciarom cigaretovy dym skodi viac ako fajciarom, treba jednoznacne v tomto nieco podniknut zo strany statu, pretoze uznajme marza na cigarety je vysoka a statu znej ide velky "kolac"
tak asi taketo nejake opatrenia podniknut nechce a vobec mu nevadi ze mame viac fajciarov ako nefajciarov oni na fajciaroch zarabaju a zaraba aj tabakovy priemysel, pokial tieto kolosy nedostanu "rozum" asi sa nic nezmeni, su zakazy fajcit v arealoch skol, na namestiach a staniciach ..... ale ved to nikto nekontroluje a ked idem pre dceru do druziny 9 viataci vyfajcuju pred skolou, z toho vyplyva, ze mozem dcere vysvetlovat zlatymi pismenami o skodlivosti tohoto neduhu, urcite to raz skusi, ked to bude vsade na ociach!!!

Pišta

Ďakujem :-)) ale v tejto sekcii je toľko dobrých a zaujímavých prípevkov, že vlastne každý si zaslúži pochvalu (aj tí, ktorým to zatiaľ nevyšlo - za úprimnosť)

katy

v utorok boli dva týždne čo nefajčím.Fajčila som 16 rokov.Vydržím,lebo chcem nefajčiť.Ak seba presvedčíš že ozaj nechceš tak ver tomu že nebudeš...

polka

No vidíš Pišta,teraz si sa blisol.A aj svoj boj s nepriateľom Tvojho tela si pekne opísal.Ináč Ti blahoželám k víťazstvu!!!