Za ako dlho sa vam podarilo otehotniet?

Príspevok v téme: Za ako dlho sa vam podarilo otehotniet?
usiko

AHOJTE. MAM TAKU OTAZKU.....NA KTORY POKUS, RESPEKTIVE PO KOLKYCH MESIACOCH OD ZACIATKU 'SNAZENIA' STE SA DOPRACOVALI K TEHOTENSTVU? A PODARILO SA VAM TO SPONTANNE ALEBO ZA POMOCI NEJAKYCH LIEKOV /LUTENYL.../ ALEBO INYCH HORMONOV? KOLKOROCNE STE OTEHOTNELI?

NEROBIM SI ANKETU, ALE S MANZELOM SME ZACALI A MAME UZ VIACEJ PO 30, TAKZE BY SOM CHCELA VEDIET, CO OCAKAVAT.....CI CAKAT HNED ALEBO JEDNODUCHO ANI NEOCAKAVAT SKORE TEHOTENSTVO A TAK...VED VIETE....

DAKUJEM
---------------------
Poradňa - Neplodnosť / sterilita www.zdravie.sk
Tehotenstvo - www.zdravie.sk

Súvisiaci obsah

hviezdicka*

ja som otehotnela na 1 pokus, zial som hned aj potratila. Teraz som druhykrat tehotna a museli sme si pockat 7 mesiacov. Drzte palce, aby nam to dobre dopadlo :-)

slivka1975

mam 35, manzel je starsi a podarilo sa nam to na prvy krat. to som si ani nemyslela, ze by to mohlo vyjst. bolo to mozno aj vdaka euthyroxu -liek na stitnu zlazu a zrejme aj preto, ze to bolo kratko po menzese a mám krátky 24-26 dnovy cyklus. o podobnom pripade som aj citala v jednej diskusii. A samozrejme aj psychika robí vela, pretoze nie som z tých, co by chceli dieta silou mocou a co najskor. Skus vitaminy, ktore su specialne urcene pre prvý trimester a pre obdobie planovania tehotenstva.

isabella

mirka, tak to nezavidim ani v najmensom, ja som nestastna uz len z tej jednej izby, lebo samozrejme, kedze je tu este nabytok po manzelovych rodicoch, tak sa postupne budu prerabat vsetky izby, ale na to nie je tolko penazi a to este nejaky rocik pocka, kym na to usetrime :-)))
inak usiko, nemas sa co trapit, lebo my sice decku budeme mat a snad uz aj prerobenu nez sa narodi, ale prve mesiace bude postielka v spalni vedla mojej postele, aby som k malemu mala blizko

mirka 23

Usiko, aj ked nebudeš mať decku, tak bud rada, že si vo svojom a nemusite byť s jenými alebo druhými rodičmi. Mam kamošky čo takto býaju s dvoma deťmi a je to na prašky, aj ked mame super rodičov.. ale. A ked jubudeš mať o rok, tak si myslim, že to uplne babetku stači.

mirka 23

Izabella, ked len jedna decka izba... aj ked verim, že o bude fuška pre teba teraz. My musime celý dom :-) manžel bol hrdina, že on sa nema kde ponahlať a zrazu babo, tak sa musi sakra ponahlať. Vravi že investor dal termin, tak musi stihnuť :D Mame hrubu stavbu, takže do zimy musime bývať, fakt neviem, ale mal by to stihnuť, aj ked len tak tak. Takže kočiky a podobne veci nas ešte teraz trapia najmenej.

isabella

usiko, tak na to sa uz normalne tesim, lebo uz mi chyba klasicka varena strava, mam ju len ked idem raz za tyzden k nasim a je to teda bieda, zatial, dufam, ze to bude uz coskoro lepsie, ved predsalen koncim uz prvy trimester pomalicky, tak uz ocakavam pozitivnu zmenu :-)))
inak to s tym ako hroch behat po obchodoch s tebou suhlasim, ja osobne si myslim, ze taky 8. a 9. mesiac uz naisto budem len fucat a lezat a nic nevladat, mam kamosky co su v tomto stadiu a tie uz len spasonostne cakaju na porod, takze u mna si to predstavujem tak, ze posledne velke nakupy tak v 7. mesiaci aby som potom mala klud, okrem toho, ja budem v poslednych mesiacoch akurat v zimnom obdobi a ak budu poladovice, tak veru nechcem riskovat niekde nejaky pad :-///

usiko

isabella,

pachy prejsu, uvidis, od druheho trimestra budes varit o105 bez problemov , teda plusminus.....

..ohladom detskej izby, tes na na zariadovanie a pomysli si na mna, ja detsku izbu nebudem mat este aspon rok...takze si na tom very fajne...

usiko

dalsia vec:

-ku obleceniu zo sekaca: keby som pozerala na to, ze moje dieta nebude nosit oblecenie po niekom inom, iba nove, tak ho rovno mozem zavriet do bubliny, lebo tak ci tak kopec oblecenia zdedime po niekom, teda je to normalne a dieta sa tak ci tak bude pohybovat v spolocnosti, a pouzivat veci, ktore pouzivali tisicky ludi pred nim....napriklad hojdacky, nakupne kosiky a neviem co este.....budu dychat vzduch do ktoreho vydychujeme kadejake splodiny, tak nechapem, naco robit take caviky okolo noseneho oblecenia.....

- kupovanie veci: to, ze nekupim nieco teraz aby mi nebolo luto, ze ak sa nieco stane, tak sa zblaznim, je chore....je to povercivost a maximalny pesimizmus.....staci, ze mam obavy o babatkove zdravie od kedy som otehotnela, nebudem tu este robit cirkus s kupovanim veci po porode, lebo co keby .....je to chore myslenie....ak sa nedajboze nieco stane, tak nato mam rodinu, aby vsetky veci odstranila z domu kym sa vratim z nemocky.....