Depresia ?

Príspevok v téme: Depresia ?
Awake666

Mam problem, myslim,
niekedy mam take stavy.. ze,mam uplne depku... som bez energie, je mi blbo, smutno najradsej by som reval ale ani to sa mi neda a zrazu behom minuty osm vesely vysmiaty clovek... soms trasne anladovy v poslednom čase, absolútne sa mi nedá sústrediť, v jednom momente počúvam napr. učiteľku a zrazu som myšlienkami na kilometre vzdialený realite... a myseľ mi blúdi niekde v prázdne.
Môžem mať depresiu ?
_______________________-
Depresia - www.zdravie.sk

mellinda

Denz, ano presne tak, vela mladych ludi ma taketo problemy. Ale...antidepresiva robia z ludi zijuce mrtvoly. Apaticke. A casto prave tym, ze zacnu psychiatricku liecbu, sa ich stav este zhorsi. Stanu sa uzavretymi, pretoze sa hanbia za to, co im akoze diagnostikovali. V dnesnej dobe su psychiatri len automaticke vydajne liekov. Dnes uz nejde o cloveka. Nikto sa ti nebude venovat, ako je to v nerealnych americkych filmoch. Prides, povies, ze ti je na prd, a okamzite dostanes lieky. Ved to je "najjednoduchsie" riesenie. A ide to ako na beziacom pase. Ale to je chore! Ja nevravim, ze to netreba riesit. Treba. Ale navsteve psychiatra by urcite mal predchadzat rozhovor s blizkymi, sam si uvedomit, co ma vlastne trapi, kde to ma svoj povod a riesit to najprv sam so sebou.

mary-anne

mna by tiez zaujimalo, ci su nejake stupne, ci body depresie, podla coho vlastne viem, ze mam depresiu? nechcem si nieco zas namyslat. dik

Denz

melinda- asi si neuvedomujes,ze v dnesnej dobe prave vela mladych ludi ma take problemi .
Si pozri obcas televizne noviny a uvidis samovrazdy mladych ludi!!!
Si myslis,ze to je v pohode????
Je to nasledok tazkych psychickych poruch vacsinou!!
A radsej sa dat vysetrit a liecit sa.... ako dopadnut zle!!!

mellinda

Na tomto fore sa na kazdy psychologicky problem okamzite odporucaju lieky....nesuhlasim s tym. Nie kazdy mlady clovek je na tom tak zle, aby sa musel uchylovat k medikamentom. To, co pocituje Awake, pocituje takmer kazdy clovek raz za cas. Nerobte z toho hned diagnozu. Skola je stresove prostredie a kazdy sa so stresom vyrovnava inac. Dolezite je, nesledovat sa, mysliet vzdy na nieco prijemne, rozobrat si problem, ci naozaj stoji za to sa tym tak zapodievat a trapit sa tym. Lieky su na tazke stavy. Nie na toto.

Denz

Neda.....
Su potrebne lieciva na dany problem.
aj Van Gogh tym trpel a vela dalsich osobnosti.......
Treba to liecit.

Denz

maniodepresívnu psychózu charakterizujú výrazné výkyvy nálad, ktoré človeku zhoršujú kvalitu života i vzťahy s okolím. Vo fáze mánie srší prehnaným optimizmom, trpí veľkou sebadôverou a pocitom vlastnej dôležitosti, necíti vyčerpanosť napriek zníženej potrebe spánku, je fyzicky aj psychicky veľmi aktívny a rýchlo rozpráva. Zároveň je podráždený, niekedy až agresívny, má poruchy úsudku a zníženú koncentráciu, koná často impulzívne a neraz sa správa nevhodne, napríklad míňa veľa peňazí bez zhodnotenia skutočnej finančnej situácie alebo robí unáhlené pracovné rozhodnutia. Naopak, keď sa dostane do stavu depresie, pociťuje dlhodobo smútok, má obdobia plaču, zmeny chuti do jedla a spánku, je podráždený, pesimistický až apatický, trpí pocitom viny a vlastnej bezvýznamnosti, máva nevysvetliteľné bolesti a často myslí na smrť, prípadne i samovraždu. Približne 25 až 50 percent pacientov s bipolárnou afektívnou poruchou sa o samovraždu aj pokúsi.