Depresia ?

Príspevok v téme: Depresia ?
Awake666

Mam problem, myslim,
niekedy mam take stavy.. ze,mam uplne depku... som bez energie, je mi blbo, smutno najradsej by som reval ale ani to sa mi neda a zrazu behom minuty osm vesely vysmiaty clovek... soms trasne anladovy v poslednom čase, absolútne sa mi nedá sústrediť, v jednom momente počúvam napr. učiteľku a zrazu som myšlienkami na kilometre vzdialený realite... a myseľ mi blúdi niekde v prázdne.
Môžem mať depresiu ?
_______________________-
Depresia - www.zdravie.sk

Denz

mary-anne- no.....ale nie si na tom az tak zle......mala by si si najst nieco co ta bude zaujimat ........aj sportom sa da dobre relaxovat a nabrat dobru energiu.
alebo nejaky kruzok.

mellinda

Barbinka, presne tak. Zijeme v chorej dobe, ked mladi ludia nesportuju, celu pubertu presedia za pc vo virtualnom svete a potom jasne, ze maju problemy, ake maju. A tieto fora v nich len umocnia pocit, ze trpia nejakou psychickou poruchou. Lebo tu sa najde velky pocet takych, ktori ich v tom este aj podporia...

Denz

barbinka- to mas pravdu.....je dolezite mat nejaky konicek a dobrych priatelov.
Ale nie kazdy to vie a ma .
Ak sa clovek v depke uzavrie.....straca kamaratov a zaujem o vsetko.

barbinka

melinda: v pohode, chápem, že ľudia majú rôzne stavy, ale namiesto utápania sa v nejakom žiali a ľutovania sa, nech si idú zašportovať, vybijú si nadbytočnú energiu, poprípade niekam vybehnúť s priateľmi a nebudú mať čas myslieť na sprostosti.

mary-anne

Vyhodnotenie testu
Váš psychický stav má do pohodového rozpoloženia veľmi ďaleko. Ste nesústredený, roztekaný a takmer nepretržite unavený. Hoci ale máte možno tendenciu nazývať svoje rozpoloženie depresiou, depresívny s najväčšou pravdepodobnosťou nie ste. Vaše odpovede skôr vypovedajú o tom, že trpíte „len“ dlhodobou zlou náladou. Tá môže byť zapríčinená veľkou psychickou záťažou napríklad vďaka veľkému pracovnému, sociálnemu alebo inému stresu. Je možné, že trpíte syndrómom vyhorenia alebo dokonca chronickým únavovým syndrómom. Tiež je možné, že sa za vašou permanentnou duševnou nepohodou skrýva nejaká choroba, no typické príznaky depresie u vás neprevažujú. Skúste sa zamyslieť nad tým, ako sa cítite napríklad cez víkendy alebo na dovolenke. Cítite sa rovnako unavený a podráždený? Pokiaľ vaša odpoveď znie nie, mali by ste príčinu svojej „depresie“ hľadať zrejme vo svojej práci a veľkom počte povinností, ktoré si na seba nakladáte.

katalinka

awake určite môžeš mať depresiu, ale nepíšeš koľko máš rokov a ani to nad čím premýšľaš, keď ti myseľ blúdi...vieš ono to môže byť aj melanchólia, môžeš to mať v povahe.Skús si niečo nájsť-šport, nejakú aktivitu-najlepšie manuálnu, jednoducho niečo čo ťa napĺňa. Ak sa ti to nebude zdať,radšej navštív lekára...
Držím ti palce a posielam kóóóópec optimizmu do tvojich myšlienok :-)