Kondomy Mondos

príroda21

no ked sme mali tie vrubkovane ani ja som nepocítila rozdiel.no tie vonave boli farebne takze to bolo take cudne ked bol zeleny alebo cerveny najradsej klasicke.

AdamKrt

priroda21: ano, tie myslim. Ktore mate radsej ? Je to s vrubkovanymi lepsie ?

V minulosti som sa priatelky pytal, co sme skusali ine druhy vrubkovanych kondomov a tvrdila, ze rozdiel neciti.

priroda21

ahoj ano my ich používame s priatelom uz 3 roky su super. ak myslis tie co ich tam je 12 a stoja okolo 2e? nikdy sa neroztrhol my sme s nimi velmi spokojny.

choco_milka

je to privatna znacka LIDL-u, vyraba si ich sam LIDL priamo v Ukrajine.
Co je kde napisane je vymyslene, skoc si do Nemecka, nikde nenajdes ani len krabicku v obchodoch

mate59

Preklad:
V NDR boli vo všeobecnosti dostať kondómy pod označením Mondos, hovorovo /gumový falošník/.Známy bol diskrétny zásielkový rodinný podnik H.Kastnera z Drážďan, ktorý rozposielal až 2 mil. kondómov ročne.Stavba prvej fabriky na kondómy bola iniciovaná K.H.Mehlanom, ktorý zaviedol do NDR aj antikoncepčné tabletky.

Súdruhovia z NDR vtedy určite u Ukrajiny gumky nedovážali.

dobra vila

Po nemecky zial neviem, iba ma zarazilo, ze krabica neuvadza, kde sa dany produkt vyrobil... Nejako mi nejde do hlavy, ze by sa tam pisalo kde sa vyrobila KRABICA a nie kde sa vyrobil KONDOM :-/ a este k tomu, ked ide o dve tak rozlicne krajiny, hm hm hm...

AdamKrt

No, neviem, odkial ma informacie, ze su z Ukrajiny.

Napr. nemecka wikipedia sa o nich zmienuje.

de.wikipedia.org

Kto rozumie, moze prelozit.

In der DDR waren Kondome im Allgemeinen unter der Bezeichnung „Mondos“ oder umgangssprachlich als „Gummi-Fuffzscher“ (Fünfziger) erhältlich. Berühmt war hierfür der diskrete Versand von H. Kästners Familienunternehmen aus Dresden, der bis zu 2 Mio. Kondome pro Jahr versandte. Der Bau der ersten Kondomfabrik wurde von Karl-Heinz Mehlan initiiert, der auch die Antibabypille in der DDR einführte.