čo je to so mnou?

Príspevok v téme: čo je to so mnou?
colin

prosim o radu...
Mam dlhorocny vztah, svojho partnera lubim, no uz ma nevzrusuje, vlastne ani neviem, ci ma vzrusoval. Zaciatok bol taky, ze aj popri maznani som sa ako sa tomu povie: "urobila" ale teraz ani ked mi to robi jazykom, co bola pre mna niekedy extaza, tak teraz je to nic... Jemu staci pohlad, dotyk a je v "koncoch" ... nechcem sa pretvarovat, ale uz neviem ako dalej...
Je pravda, ze som velmi citliva a potrebujem sa pomaznat a rozmaznavat, rozohrievat svoje telo dotykmi, no on to nepotrebuje a obcas sa na tom aj pochytime...
pomozte mi...
vyhladam aj sexuologa, ak bude treba.
Dakujem

femme

colin-pre mna je dolezita jedina veta...on to nepotrebuje...zazivam cosi podobne a absolutne ta chapem.a tiez neviem,co robit,lebo som sa to pokusala riesit vsetkymi dobre mienenymi radami-aj tu uvedenymi-ale bohuzial nefunguju.nie som ani citlivka,ani nedostupna zena bez fantazie,ale to vzrusenie -vzajomne-tam nie je.a takisto neviem,ci niekedy bolo.moj partner je po vsetkych strankach dokonaly a zostala som s nim preto,lebo zivot sa neodohrava v posteli,ale niekedy naozaj neviem co robit.snazila som sa a budem sa snazit,podstatne pre nas dve je,ci sa budu snazit aj oni-bez hadok a bez urazenej jesitnosti.ak nie,myslim,ze stastne nikdy nebudeme...

igris

ahoj colin,
noo dostala si ma do rozpakov :),
u nas je to po 12 rokoch ine v tom ze nie sme doma dvaja, ale styria, a kazdu chvilku ktoru si pre seba najdeme si obaja dostatocne vazime, neznosti a maznanie si potroske zbierame cely den a ked to nakonci nevide podla nasich predstav tak sa tomu vacsinou zasmejeme. Nemysli si ze to bolo vzdy tak, ty si si sama odpovedala, ze to citis ako povinost a to si musis v svojej hlave zmenit :), ak ti na nom zalezi a mas ho este rada. Aj ja som si svoje odplakala, ale aj vdaka vzajomnym uprimnym rozhovorom sa mi to podarilo prekliknut . Uuuuuf , ale moralizujem, ale ono je to "fakt" v tej hlave. Nedaj sa :), dobry sex JE dolezity :)

colin

Igris ako je to ine?
Ja stale aj po 8 rokoch potrebujem neznosti a maznania a predohru...
a ine je to v tom, ze to necitim ako potrebu, ale ako povinnost a som z toho zufala ...A to nie sme manzelia.
Napr. ked vidim dobre vyzerajuceho muza a citim, ze su tam vzajomne sympatie, tak som vzrusena.

novakova.a

chcela by som poprosit o radu. mojim najvecsim trapenim su neustale zavraty,bolesti hlavy najma z krcnej chrbtice , bolesti noh a celeho tela. Lekar mi naordinuje bezne lieky,povie ze je to z krcnej chrbtice a je to vybavene.Na bolesti som si zvykla no tie zavrate mi dost komplikuju zivot.Robim v 12-hod.pracovnejdobe casto v prievane no najma pod velkym tlakom. Ziaden odpocinok nic ma nebavi som akoby bez zivota. Dokazem sa niekedy usmievat, zbavit problemov a mat chut do zivota-. Dakujem za kazdu radu. Anna.

colin

nas vztah trva uz 8 rokov a tento problem pretrvava asi rok...
Uz sme sa o tom aj rozpravali, ale nepomaha to, musim sa premahat a zatat zuby, ak chcem, aby to bol vztah v pohode.
Vsetko je take vsedne, je to rutina.
Mali sme aj pauzu a po nej to bolo dobre tak na 2krat.
Viem, ze v tom vztahu treba urobit krok vpred alebo ho zastavit. No krok vpred sa obavam urobit, kym je to s tou nechutou tak zle naklonene...
A zastavit sa uz nepokusam, pretoze viem, ze opat podlahnem jeho prosbam... no o com to je?
Ja chcem aby ma vzrusoval partner a nie predstavy... Je to mozne, ze v manzelstve aj po 10-tich, 20-tich x rokoch pretrvava sex a vzrusenie???

zanocka72

Aj ja si myslím ,že to príde raz v každom vzťahu.Netreba robiť z toho tragédiu,hlavne si netreba myslieť,že je treba sa rozísť.Po každom búrlivom zaľúbení to časom príde ,kedy to už je iné.Niekto je z toho v šoku,ale to sa stane asi pri každom partnerovi ,že je na sto percent čitateľný,možno až všedný.Snaž sa vymyslieť niečo nové,čo má iskru pre Vás oboch,a zažiješ niečo krásne -ZNOVUZAĽUBENIE-a to s tým istým človekom.Mýslím ,že to pôjde.

lienka7

Collin. Zažila som presne, presne do bodky to isté, čo Ty. Mala som s priateľom 7 ročný vzťah a takto to celé skončilo. Prestala fungovať medzi nami chémia. Nedokázala som jemu a ani sebe takto ubližovať a pretvarovať sa. Nebolo to jednoduché, ale túto etapu som ja uzavrela. Časom sa to u mňa len zhoršovalo. Ale možno u Teba je to len kríza a chce to nejaké oživenie, krátkodobé odlúčenie, alebo možno aj debatu so psychológom. Ak Ti na praiteľovi veľmi záleží, tak bojuj a vyrieš to. Držím palce.

evik

colin, uprimne?! ja osobne si myslim, ze tvoje podvedomie ti naznacuje, ze to nie je ono...a ak sa o tom nemozes s nim ani porozpravat, aby ste sa nepohadali...no neviem! ja by som sa hlboko zamyslela, ci je ten pravy! ale samozrejme, je to na tebe! "lubim ho" je jedno, ale dozivotny vztah-myslim, ze to je aj o inom. sorry, ak nezdielas moje pocity, ale to vies-ja mam za sebou 20 rocne manzelstvo a tak viem svoje...

veruška

absolúúútne súhlasím s KIRI. Myslím si tiež, že tie problémy sú len v tvojej hlave. Niečo podobné som zažila. A prešlo to. Skús si počas dňa na ňom všímať a vybavovať to, čo sa ti predtým páčilo - ruky, ústa, gestá, to ako napríklad rozpráva - jednoducho úplné obyčajnô. A uvidíš akú na neho budeš mať večer chuť. Čiže - myšlienky sú to podstatné. Držím palce.