Senný čaj - ako preháňadlo.. dobrá voľba?

Príspevok v téme: Senný čaj - ako preháňadlo.. dobrá voľba?
monika1992

SENNY ČAJ - AKO Preháňadlo
Nemôžem chodiť spontánne na stolicu...preto ako prvé som začala používať tablety..Feno..x ,bolo mi po nom veľmi zle...viete vyššie dávky atď,pleť bola sama vyražka,také hnilobné.....
Povedala som si dosť
a začala som pi´t senný čaj
dávam si tam síce viac sáčkou,ale čaj pomáha žiadne křče,ani mi nie je zle,vyčistila sa mi pleť,cítim sa silnejšia

čo si myslíte je senný čaj dobré piť aj dlhodobo..nepoškodím si z ním?
aké máte s ním skúsenosti?

sewie

ziadne prehanadla nie su na dlhodobe uzivanie vhodne!potrebujes vyriesit travenie a spravne a stravovat...mimochodom ja som pouzivala psylium-nie je to prehanadlo ale vlaknina ktora pomaha k spravnej funkcii criev:)-pomohlo....plus som este kedysi oblubovala acidofilne mlieko...
najskor ries spravne zlozenie stravy-bohate na vlakninu!

Sati 19

nikolka 457,píšešš,že máš problémi s trávením a čo máš brať,aby sa ti to upravilo.Spýtam sa takto.Aké je tvoje stravovanie?Nieje ono príčinou tvojich problémov?

sati 19

Ráno si skús dať pohár teplej vody s kvapkou olivového oleja a pred spaním acidko.a hlavne pohyb je doležitý,resp. chodza.S tým čajom by som to brala ako len dočasnú záležitosť-len v nutnom prípade a len deň dava odporúčam užívať-nie viac.Je to návykové ako všetky preháňadlá i keď šetrnejšie k telu.

j

pripajam sa k predoslym prispevkom, senny caj nie je dobry na dlhodobe pouzivanie, je to len na kratky cas, inak si s nim este viac ublizis, skus ine veci - ako tu uz pisali, alebo vlakninu Psylium napr.

greenmint

senny cas, humus, dobry je asi len pre tych, ktory nemaju problemy s PPP... to som usudila podla svojich skusenosti. po tom ako som luhovala 7 sackov v litry caju a travila hodiny na zachode som si uvedomila ze senny caj nie je dobra volba. ani pre zdravych ani chorych. dlhodobe uzivanie senny vedie k spomaleniu peristaltiky criev, hnitiu latok v tele, potom mas vyrazky, mastnu a suchu plet v jednom, oslabene telo, lebo senna ako kazde prehanadlo ta obera o vodu, vela vody, ktoru nedokazes vratit telu tym ze sa vela napijes... takze skor ci neskor budes vyzerat ale sa aj citit ako vyschnute jablko. sennu nechaj tak a skus radsej susene slivky, figy, acidko, lanove semienka... rano teply caj, niekedy funguje aj kava ci kapucino s mliekom, teple... telo si zvykne, len ho treba nechat aj ked to zo zaciatku vyzera nerealne, telo sa vrati do normalu... tak vela zdaru na WC!

darika

nie,v ziadnom pripade senny caj nepi dlho.Je to len pripad nudze,ked mas problem.senny caj moze velmi ublizit telu a moze si nan zvyknut a budes mat neskor vacsie problemy ako si mala.Este je tu este dalsia vec.telo si nan zvykne a uz nebude pomahat.