Senný čaj - ako preháňadlo.. dobrá voľba?

Príspevok v téme: Senný čaj - ako preháňadlo.. dobrá voľba?
monika1992

SENNY ČAJ - AKO Preháňadlo
Nemôžem chodiť spontánne na stolicu...preto ako prvé som začala používať tablety..Feno..x ,bolo mi po nom veľmi zle...viete vyššie dávky atď,pleť bola sama vyražka,také hnilobné.....
Povedala som si dosť
a začala som pi´t senný čaj
dávam si tam síce viac sáčkou,ale čaj pomáha žiadne křče,ani mi nie je zle,vyčistila sa mi pleť,cítim sa silnejšia

čo si myslíte je senný čaj dobré piť aj dlhodobo..nepoškodím si z ním?
aké máte s ním skúsenosti?

le-le

ja odporúčam 3 dni na ovocí čerstvom a veľa a všetko sa popraví, prípadne čerstvej zelenine. Ovocie je naj. čistič a nemusíš sa báť - najlepšie jablká, hrušky, melóny v lete, kaki, slivky, a takéto niečo.
mini 1 kg za deň.
zaberá 100% , môže sa pohrísť i lan semeno k tomu. Zapekajú tvrdé syry a sucháre /napr. veľa chleba.../, ryža je ok.

ivullllinka

tak ale kto vám káže lúhovať 7 sáčkou v litry vody? to tak vyzerá keď ludia všetko preháňajú :D ja spontánne na potrebu nechodím čiže musím siahnuť po preháňadle..bohužial..ale nie som skepcitká ani proti sennému času..striedam to..raz senný čaj..inokedy gutalax..regulax..psylium jem pravidelne preventívne avšak mne to nepomáha..ale hovorím si uškodiť nemože tak isto ako acidko, káva s mliekom, lanové semienka..pohár vlažnej vody nalačno..atď atď..ja som už vyskúšala všetko možné..stravujem sa ukážkovo..a predsa stolica nie je..tak som zvedavá čo napíšete-poradíte mne..fakt sa nvm dočkať :)

Darma111

Senný čaj už nikdy, mám s ním veľmi zlé skúsenosti, keď to došlo až k tomu, že mi samovoľne začala unikať stolica, bolo to pred 15 rokmi.

Okamžite som s tým prestala aj so všetkými preháňadlami. Trvalo mi dosť dlho kým sa mi začali črevá samé pracovať.

Nikdy v živote by som to nikomu neodporúčala.

[zruseny22]

Ak chcete skončiť v nemocnici s nefungujúcimi obličkami ako ja, kľudne denne papajte tie ružové tabletky, pite gutalax, senný čaj... Pije a jedzte ich aj vtedy, ak stojíte o to mať raz vývod z brucha a "kakať" do špec. sáčku "cez brucho!".

katarinap

Ja by som zacala skor riesit pricinu problemu. Ja som napr. mala znizenu cinnost stitnej zlazy. Ked som zacala brat na nu lieky so stolicou problemy prestali. Samozrejme moze to byt hocico ine....

Alena k

Ak potrebujete zastabilizovať trávenie musíte dodať organizmu správny pomer živín počnúc vodou, kvalitnou bielkovinou, kvalitnou vákninou a kompletnou dávkou vitamínov inak sa Vám problémy budú vracať. Ak budete chcieť pomôžem Vám zastabilizovať metabolizmus a vyčistí sa Vám aj pleť potom už stačí ak sa budete stravovať vyvážene to znamená, že budete dodržiavať správny pomer živín a problém by sa už nemal opakovať.
-odkaz odstránený-

zafiraxx

ja som zacinala so sennym cajom a strasne mi z toho byvalo zle, tak som prela na fenolax a vsetko v poriadku, kazdy organizmus pracuje inak, treba vyskusat co ti sadne