Senný čaj - ako preháňadlo.. dobrá voľba?

Príspevok v téme: Senný čaj - ako preháňadlo.. dobrá voľba?
monika1992

SENNY ČAJ - AKO Preháňadlo
Nemôžem chodiť spontánne na stolicu...preto ako prvé som začala používať tablety..Feno..x ,bolo mi po nom veľmi zle...viete vyššie dávky atď,pleť bola sama vyražka,také hnilobné.....
Povedala som si dosť
a začala som pi´t senný čaj
dávam si tam síce viac sáčkou,ale čaj pomáha žiadne křče,ani mi nie je zle,vyčistila sa mi pleť,cítim sa silnejšia

čo si myslíte je senný čaj dobré piť aj dlhodobo..nepoškodím si z ním?
aké máte s ním skúsenosti?

frankma

no ja mam tiez akorat odskusanu senovku grecku ale to som skusala pridojceni na podporu mlieka. ze by ma z toho nejako prehanalo by som nepovedadla.

vveronicka

ano, je to dobre na vyprazdnovanie, ale kazdemu to nepomaha, muz ho pil, nic sa mu nedialo, mne zase velmi pomohol.

Dory2000

Ahoj ja mám tiež tieto problémy bola som aj na gastro a zistili mi ze mám črevo nejako ináč na druhej strane užívam Forlax a pomáha to niekedy si dám preventívne ten denný čaj a za mňa je to veľmi dobry čaj zase používam pravidlo ze všetkého veľa škodí takže to nepoužívam moc často ale raz za mesiac ak ešte nejaké otázky kľudne sa spýtaj

le-le

ja odporúčam 3 dni na ovocí čerstvom a veľa a všetko sa popraví, prípadne čerstvej zelenine. Ovocie je naj. čistič a nemusíš sa báť - najlepšie jablká, hrušky, melóny v lete, kaki, slivky, a takéto niečo.
mini 1 kg za deň.
zaberá 100% , môže sa pohrísť i lan semeno k tomu. Zapekajú tvrdé syry a sucháre /napr. veľa chleba.../, ryža je ok.