Atopicky ekzem okolo oci

Príspevok v téme: Atopicky ekzem okolo oci
Lenkam

ahojte,

pravidelne kazdy 3mesiac sa mi okolo oci vytvara atopicky ekzem, pokozka je cervena, az zapalena, a ocne viecka mam az vyschnute, supinate. istu dobu som pouzivala kortikoidnu mast, ale ta sa dlhdobo pouzivat nemoze. viete mi poradit kozmeticke vyrobky, kremy, cistiace mlieka, odlicovacie mlieka ci mast na oci? dakujem

scooby

Citam citam a som ztoho pravdupovediac zhrozeny ... to sa uz toho nezbavim ? Trva mi to uz 4 mesiace opuch sucha koza na vieckach nepomohli ani ocna ani alergolog ani obvodna ba ani zubarka ...
Ja mam ale tento problem len na jednom oku (na lavom preto aj zubarka) uzivam na to septonex alenelieci len tisi svrbenie a opuch... excipial a ine masti ma hned po naneseni zacnu palit a svrbiet este viac cim mi to este viac opuchne... hnis ani ziadny iny vytok z oka nemam a uz fak neviem ako dalej ...

evkoska

svrbi ma pod ocami hlavne rano a po umyti, tvoria sa mi drobne vyrasky, vyzera to ako alergia ale neviem naco, nic som nemenila a neviem co na to pouzit, do teraz nic nezabralo, poradte mi prosim.

krajnakova

co keby si sa obratila na doktorku albertovu, tu som o nej citala vela chvaly mozno bude vediet ako ti pomoct.

Timonea

Mne sa tiež urobil ekzém na očných viečkach po očných tieňoch asi z avonu. Tiež som mala opuchnuté oči, aj ma trochu svrbelo. Potom mi kamoška dala na skúšku ZZ Sensitive toner na citlivú pleť z biokozmetiky bez chem. látok. Potierala som s tým a do 2 týždňov mi to úplne vymizlo.

muchacc

stellas:
ved ty pises o herpese.
Ak to mas vyhadzane, vidno tam malicke pluzgieriky, rychlo sa to rozsiruje, hoji sa to tak, ze pomalicky to zasycha a tvori sa chrasta, ktora odpadne ... tak to je herpeticky virus.
S tym musis na infekcne alebo ocne, tam ti daju virolax. A pozor, aby sa ti to nezanieslo do oka!!

stelass

Ahojte, uz niekolko rokov ma trapi ekzem okolo oci. Kozna mi na zaciatku skusala rozne kremy ktore mi to len zhorsovali, nakoniec presla na mast Advantan, viem ze je to velmi silna kortikoidna mast a nemala by sa pouzivat dlhodobo. No nechcem aby na mne niekto experimentoval. Vsetci tu pisu, ze ich ekzem bol suchy, ale jaj mam skor opacny problem, okoli e oci mam zacervenane (ak si nedam na noc advantan) a su nanich male pupienky, dost to stipe, a rychlo sa to ozsiruje. poradte mi prosim ako sa dalej liecit. som uz z toho nestastna a nevadi mi aj pouzit drahsi liek pokial viem ze mi pomoze. Da sa tejto "pliagy" zbavit?? niesu nejake specialne centra na to? SR, alebo v zahranici?

stelass

Ahojte, uz niekolko rokov ma trapi ekzem okolo oci. Kozna mi na zaciatku skusala rozne kremy ktore mi to len zhorsovali, nakoniec presla na mast Advantan, viem ze je to velmi silna kortikoidna mast a nemala by sa pouzivat dlhodobo. No nechcem aby na mne niekto experimentoval. Vsetci tu pisu, ze ich ekzem bol suchy, ale jaj mam skor opacny problem, okoli e oci mam zacervenane (ak si nedam na noc advantan) a su nanich male pupienky, dost to stipe, a rychlo sa to ozsiruje. poradte mi prosim ako sa dalej liecit. som uz z toho nestastna a nevadi mi aj pouzit drahsi liek pokial viem ze mi pomoze. Da sa tejto "pliagy" zbavit?? niesu nejake specialne centra na to? SR, alebo v zahranici?

JANKA.)

ahojte, tiez mam teraz problem s ekzemom na vieckach. Pred mesiacom sa mi ekzem vyhodil prvykrat a teraz sa mi to vratilo zas..neviem, ci to budem mat nejaku alergiu alebo ekzem.Rano ked sa zobudim mam opuchnute oci a dost to aj svrbi.Prosim vas viete mi nejako poradit?

laguna 123

Dievcata, urcite odporucam krem Imunoglukan, je fantasticky, vyliecila som si s nim atopicky ekzem na ocnych vieckach. Kortikoidne masticky mi uz nezaberali, a ked zabrali po tyzdni som mala ekzem na ociach znovu.

mnamka257

ja som ho mala tiez a niekolko krat. no raz som to mala take, ze doktorka na mna 15 minut pozerala a nevedela co ma so mnou robit- a to je najlepsia v kraji. potom ma este k jednej poslala, co sa tym zaobera a ta na tom bola podobne a potom mi predpisala najsilnejsiu kortikoidnu mast- a to som mala len 10 alebo 11 rokv. potom mi zistili, ze mam skrizenu alergiu na pely s alergiou na potraviny a este aj s ekzemom. takze som musela vylucit potraviny, ktore obsahuju emulgatory, ktore mi skodia.ale uz sokm si zvykla. aspon sa zdravsie stravujem.a nastastie sa mi vobec neprejavuje alrgia na pely, aj ked ju mam. obcas sa mi sice okolo oci vyhodi ekzem, ked si nedam pozor, a zjem nieco zafarbene, ale uz to nastastie nie je take katastroficke vdakabohu. takze povedz alergologicke ech ti spravi testy, alebo kozna. drzim palce