Atopicky ekzem okolo oci

Príspevok v téme: Atopicky ekzem okolo oci
Lenkam

ahojte,

pravidelne kazdy 3mesiac sa mi okolo oci vytvara atopicky ekzem, pokozka je cervena, az zapalena, a ocne viecka mam az vyschnute, supinate. istu dobu som pouzivala kortikoidnu mast, ale ta sa dlhdobo pouzivat nemoze. viete mi poradit kozmeticke vyrobky, kremy, cistiace mlieka, odlicovacie mlieka ci mast na oci? dakujem

Hami

Exém na viečkach mám niekoľko rokov. Najviac mi pomáha propolisová
masť (bez iných prísad) a pri opuchnutí studený obklad - Jarischov
roztok z lekárne. Po kúre s J..... kvapkami som bola rok bez exému,
ale po roku sa opäť vrátil.

jusla

Exém okolo oči bol môj niekoľkoročný problém, vyskúšala som vsetko možné +antialergickú liečbu, nič nepomohlo, snáď občas trošku zmiernilo. Momentalne som 2 mesiace bez prejavov exemu v okoli očí. Pouzivam čisto prírodnú kozmetiku, na tvár Rakytnikovy olej aplikovany na vlhku pokožku.Ten mi asi najviac pomohol.

Barbinka191

Ja mam umele mihalnice a nosim ich uz rok ale v januari mi zacali opuchat oci.vsetci riesili alergiu a tak som ich dala dole..lenze teraz mi urobilo to iste..supiny ns viecku...svrbenie...prasnutie koze...je to hrozne..skusala som oftalmoseptonex-nic...po vazeline sa to este zhorsilo...indulona tiez nic ...ricinovy olej trosku...ale aj tak to neprechadza ....co s tym?

Inga Veronika

chcela by som sa poradiť.Mam dcerku 9 ročnu ma problem s mihalnicami su na nich kapriny suche supinky. Ked rano vstane snažime sa to vyčistiť použivame maste ,nenosi okuliare.Poradte mi prosim s tymto problemom dakujem.

Petra1989

Dobry vecer vsetkym.napriek tomu ze je tema uz starsia,pridam radu.pred pol rokom som ju tu aj ja hladala,ale nic nepomohlo na ekzem okolo oci na ocnych vieckach.k edze som s tym behala po koznych a dali mi tam asi 10 druhov masticiek z ktorych ziadna nepomohla,zacali mi vplyvom tych masti vyrazne padat mihalnice.dala som si na to RICINOVY OLEJ uplne obycajny a ten mi vyriesil moj problem!nanasala som len na korene mihalnic a potom som si vsimla ze ekzem odchadza.uz ho nemam 2mesiace a to som ho mala od oktobra 2015vkyse bez prestavky.snad to niekomu pomoze.viem ake je to trapenie.