Bolesti v pravom boku

Príspevok v téme: Bolesti v pravom boku
Crazy12321

Ahojte, uz asi mesiac mam problem s bolestou v pravom boku, ktora sem tam siaha az do praveho podbruska a do chrbta. Uz mam za sebou kopec vysetreni, slepe crevo v poriadku, zlcnik, pecen, pankreas, oblicky v poriadku, moc negativny, ziadny cysticky nalez na gynekologii.. Som uz zufala, neviem, co to moze byt.. Ma s tym niekto podobne skusenosti? Dakujem

jajkafr

Adam
bolo by dobré navštíviť lekára... môže ísť o bolesť chrbtice, ktorá vyžaruje dopredu do brucha alebo to môže byť žlčník, natiahnutý sval...

AdamB

zdravím,

mám jeden problém, ktorý má trápi zhruba 1-2 týždne. Ide o bolesť v pravom boku, tesne pod (alebo pri) rebrami. Nie je to stále, zvyčajne to zaboli pri určitom pohybe, napríklad keď sa otočím na bok pri ležaní a podobne...ale je to dosť nepríjemná bolesť ako bodnutie alebo niečo podobne...je to citlivé, aj keď si tu oblasť stláčam rukou a celkovo pri určitých pohyboch(napr. aj pri kašli) inač za normálneho stavu to skoro necitim...ale keď spravím nejaký ten nevhodný pohyb...stoji to potom ozaj za to :(....neviete mi poradiť o čo by mohlo zhruba ísť?

jajkafr

ahojte...
ja som tu už raz písala, že mám bolesti v podbrušku bola som na kolonoskopii... črevo mám zdravé lekár však povedal, že to budú asi zrasty alebo od chrbtice už som objednaná na rehabilitáciu ak to prejde tak to bude asi chrbtica ak nie tak pravdepodobne tie zrasty :(

jajkafr

Peter
ak ťa to veľmi bolí zájdi k lekárovi ten ti najlepšie odpovie na to čo ťa tam bolí... držím palčeky...

PeterP

Zdravím. Nechápem ale pri bežnej domácej práci (vysávanie! som sa zohol a strašne som pocítil bolesť v krížoch. Zohnúť aj vystrieť som sa mohol ale pociťovl som pri tom tú bolesť. Tak som si šiel ľahnúť na gauč. Po niekoľkých minútach ma začalo pobolievať brucho. Potom ma to však prešlo spolu s bolesťou krížov. Lenže nato ma začalo bolieť v pravom boku. (keďže som predtým dvíhal niečo ťažšie, tak som sa zľakol, že je to pruh.. lenže žiadna bolesť v miestach slabín kde sa mi spája telo s nohou.. nebola a ani nie je..) Takže neviem čo mám robiť.isť k lekárovi alebo to nechať tak s tým, že som si len nejako prudko natiahol svaly. Alebo čo to môže byť. Jasné, že sa m ito stalo ešte len dnes. Ale dosť som sa vystrašil a našiel som túto stránku. Takže proím o rady ak má niekto skúsenosti. :(

sally789

u mna sa uz dovod zistil a to je mozno rada aj pre inych, aj ked som mala v poriadku laboratorne vysetrenie mocu, na urologii sa zistilo, ze to uplne v poriadku nebolo, pristroj priamo v ambulancii ukazal vysoku hladinu leukocitov, cize zapal. odvtady som mala "v poriadku" uz tri vysledky kultivacie, napriek tomu v ambulancii stale vysoku hladinu leukocytov, co korespondovalo s bolestami ktore sa mi vratli velmi skoro po dobrati 1.antibiotik. teraz beriem dalsie. preto len radim diskutujucim, nenechajte sa odradit ak aj mate niektore prve vysledky v poriadku, ale patrajte dalej po probleme v odbornych ambulanciach lebo tie vysledky mozu byt zavadzajuce. ja som mohla mat pokoj uz dva mesiace, nebyt toho, ze mi v dvoch ambulanciach tvrdili ze som zdrava. vdaka tomu som v podstate ohrozovala zivot vyvijajuceho sa dietatka. verim, ze to bude bez nasledkov.

ika1

ja mavam tiez obcas taketo palenie alebo bolest v pravom boku. uz to mam asi 2 roky ale uz je to menej ako zo zaciatku... lekari mi nic nezistili - a to som tiez behala po vysetreniach... ale pomohli mi lieky od jedneho pana - myslim ze to bola vlaknina. inak som si vsimla ze to mam vzdy vtedy ked som v strese alebo som priserne na niekoho nahnevana... co nie je u mna caste ale ked ma nieco nastve tak to stoji za to... :) takze skuste sa na nikoho nehnevat a zivot brat obcas trochu s nadhladom... :)

jajkafr

slavena
v tvojom prípade by to mohli byť aj zrasty
tento týždeň som bola u ortopéda kvôli tým bolestiach chodím už 6 rokov po lekároch a stále nič :( ortopéd povedal, že máš poškodenú platničku a tiež citlivé stavce v oblasti drieku dal mi obstrek a lieky od bolesti ak to prejde tak to je od chrbtice ak nie tak musím na kolonoskopiu :( lebo gastroenterológ má podozrenie na Crohnovu chorobu