Bolesti v pravom boku

Príspevok v téme: Bolesti v pravom boku
Crazy12321

Ahojte, uz asi mesiac mam problem s bolestou v pravom boku, ktora sem tam siaha az do praveho podbruska a do chrbta. Uz mam za sebou kopec vysetreni, slepe crevo v poriadku, zlcnik, pecen, pankreas, oblicky v poriadku, moc negativny, ziadny cysticky nalez na gynekologii.. Som uz zufala, neviem, co to moze byt.. Ma s tym niekto podobne skusenosti? Dakujem

slavena

Ahoj jajkafr,

no mne vysla celiakia pozitivna z krvi ale zo zaludka nie. Chýbala ta hlavna zlozka.
Ale primarka to chcela vyskusat, len potom z tej kolonoskopie usudila ze by to mohol byt Chron. bezlepkovu dietu som uz raz drzala, ale len dva mesiace takze moc si nepamatam ze ci to pomohlo alebo nie. Ale tvar sa mi vycistila, to viem urcite. Vraj aj ked su negativne výsledky, celiakiu clovek moze mat. Je to hnusna choroba, ktorá napada viacej organov a vraj najcastejsie zenske organy. Coš ja mam problemy od puberty. Neviem uz, snad pridu na spravnu diagnozu, ved celiakia napada teraz velmi vela ludi. Zijeme nezdravo, všade pchaju same éčka. Ale taktiež zrasty dokazu urobit riadnu galibu v tele.

slavena

AHojte všetci,

no mam za sebou milion vysetreni. Z kolonoskopie vyslo, že to môže byť chron v zaciatkoch. Užívam lieky na to PENTASU. Bolo super zabrala liecba? ale ked prisla menstruacia, znova bolesti neznesitelne, nafukovanie hroza. Uvidim co bude ked menstruacia skonci. Dam info. :O) Inak som mala zle vysledky z pecenových testov a cosi s bielymi krvinkami. Chceli ma hospitalizovat, ale zatial si to rozmysleli. Poslali ma na hematologiu, infektologiu a potom mam ist na gastro a uvidi sa. Asi som sa moc tesila z toho ze bolesti odstupili. Neviem ale mam podozrenie ze ta cysta tam stale je, len ona sa zvykne nafuknut a vyfuknut. A kedze na operaciu clovek ide na lacno možno preto ju nenasli. Ale aj velmi casto mocim, furt zima mi je a ked sa najem bolesti v tom boku. A hlavne to sedenie hroza. No uvidime :(

to je tazko

mna to boli uz asi pol roka. prikladal som to hemoroidom ale to krvacanie a hrozna bolest v pravom podrebri je uz nesnesnitelna.lenze raz to boli ako hrube crevO mal to bit otaznik ,potom ako oblicka ci ladvina ,alebo to je z chrbtice.
mam 45 rokov,mal som zlomenu operovanu nohu,ale to bolo proti tomu uzivanie si relaxu so sadrou. vazne kto nezazije nevie o com je rec taka je to bolest. ale najhorsie je ze nikto tomu nechce verit.

jajkafr

Ahojte
ja som trpela bolesťami v pravom boku asi 7 rokov. Absolvovala som všetky možné vyšetrenia a na nič sa neprišlo všetko bolo v poriadku, niektorí lekári ma dokonca označili za hypochondra. 2x ma operovali a pri druhej operácii mi odstránili slepé črevo vraj išlo o chronický zápal, ale bolesti aj tak neustúpili :( Po čase som už začala mať depresie, strašnú únavu a čím ďalej silnejšie bolesti... Lekárka mi odporúčila skúsiť na mesiac držať bezlepkovú diétu a všetky moje problémy zmizli, hoci odbery na celiakiu boli negatívne... Držím bezlepkovú diétu už takmer pol roka a neviem čo sú to bolesti v podbrušku :)

ema33

Mám otázku na prispievateľa Adama B.
Mám totiž v súčasnosti ten istý problém - bolesť v pravom boku pod rebrami, aj na dotyk, pri ležaní na pravom boku, alebo keď sa otáčam a vstávam z postele. Chcem sa opýtať, či Vám už zistili príčinu bolesti, aká bola diagnóza, liečba, atď.
Lebo ja teraz obieham všetky možné vyšetrenia, ale zatiaľ nezistili nič konkrétne.
Vďaka za odpoveď.

niaVe

mám tiež bolesti v pravom boku. bola som na ultrazvuk a tak je všetko ok. dali mi nejaké lieky ale po týždni to začalo znova.. mohli by to byť slabiny?

ivana45

crazy,
este prichadza do uvahy bolest zo svalov v malej panve, najcastejsie z m. psoas. Pomahaju specialne cvicenia.
Zaoberaju sa tym rehabilitacni lekari, v BA napr. Dr.Eva Dubravova, robi(la?) v Medifere na Sturovej. Skus. Nezabudni zobrat vysledky absolvovanych vysetreni.

jajkafr

Adam
takto cez fórum ti nepomôže asi nikto ... takže tá návšteva lekára bude najlepší nápad ak vydržíš tak zájdi až o dva týždne keď budeš môcť... držím palčeky

AdamB

no práveže ten lekár bude musieť trochu počkať, momentálne som mimo domu, a dostanem sa k nemu najskôr o dva týždne...pokiaľ ide o tu chrbticu je pravda že ta ma tiež pobolieva...nakoľko teraz často sedím nad knihami dostáva poriadne zabrať...ta opisovaná bolesť začala z ničoho nič..ráno keď som sa zobudil, tak ma tiež napadlo či to nebude od chrbtice, ale bolo potom to miesto citlivé na dotyk pod rebrami na bravom boku?...ako je mi jasné, že takto to nevyriešim a pravdepodobne budem musieť toho lekára navštíviť...