odpustili ste niekedy neveru?

datelinka

filipka, to je niečo úplne iné, vy ste ešte zrejme nemali vybudovaný vzťah. skrátka to s tebou ešte vtedy nemyslel zrejme vážne. očividne si ho však presvedčila o svojich kvalitách.

Filipka15

Mnohi hovorite,ze nevera je dokazom,ze vo vztahu nieco nefunguje,problem komunikacie atd. No mna priatel podviedol po 5 tyzdnoch chodenia, takze v takom case o nejakych problemoch asi tazko hovorit (zvlast ked teraz sme spolu 3 roky a za ten cas ziadne taketo problemy,co by mohli viest k nevere,nevznikli). Je to teda asi velmi individualne. On mi povedal,ze vtedy este nevedel,aka je moja cena a druha vec,spravil to so svojou byvalou- skratka podlahol pokuseniu.To uz je teraz jedno,len som chcela reagovat na to,ze nie vzdy je nevera vyustenim problemov vo vztahu.

Tajo1

na vzťah musia byť dvaja, a hlavne musia na to dozrieť, dôvera sa ťažko získava, ale dá sa stratiť v priebehu jednej noci, treba si vo vzťahu vážiť jeden druhého, pri partnerovi byť, nie len, keď to najviac potrebuje, ale vždy, keď je to možné, zdravé partnerstvo je základom pre trvalý vzťah,z ktorého budú časom čerpať aj vaše deti...

Rheinecker

súhlasím s Tajom má vo veľa veciach pravdu
.....ak si chce človek ešte užívať alebo sa necíti na vzťah (dôveru), tak nech v ňom nieje. Nevera je dôkazom toho, že niečo nefunguje, ak sa o tom nevedia porozprávať a niečo s tým spraviť, tak by sa v tom nemalo pokračovať. Na podraz sa ľudia nájdu vždy....vo vzťahu by mala byť dôvera na 100%. Buduje sa roky a niečo takéto ju zrovná

Tajo1

všetko je to na tej danej osobe, ktorá bola podvedená, niekto dá druhú šancu, niekto zase nie, nedá sa na to zabudnúť, a o to viac sa to pripomenie práve pri intímnostiach, ktoré zažiješ s partnerom

josie

filipka15
tiež by som odpustila ale práve pre to sebatrýznenie by som vo vzťahu nepokračovala, stále by som musela nato myslieť a neviem či by si partner získal moju dôveru naspäť, asi už nie

tajo1
hovoríš mi z duše, presne moje názory

Filipka15

Ja som neveru odpustila...uz len preto,ze sa sam priznal,som myslela,ze si zasluzi druhu sancu. O mesiac to budu 3 roky,sme stale spolu.Snazim sa doverovat,ale niekedy sa to neda a su chvile,ked sa mi cela ta bolest vrati naspat a "tyram" samu seba tym,ze na to zase myslim,predstavujem si...ale inak mame pekny vztah a je to fajn. Hoci mi vela ludi povedalo,ze kto urobi raz,urobi zase, chcem verit,ze tomu tak nebude...

Tajo1

preto treba na vzťahu pracovať po celý život, do vzťahu musia dávať obe strany a nie iba brať, musí tam byť určitá rovnováha, pretože ak, tá rovnováha tam nie je, tak nastane problém, či už nevera, alebo niečo iné..

datelinka

áno, komunikácia je najdôležitejšia. ak príde k nejakému problému, musia to riešiť obaja a urobiť kompromisy. nevera je dôsledok zlyhania komunikácie, ak si jeden z páru rieši svoj problém sám.