Pes a babatko

Jessi_1111

Určite je vhodné, aby malé dieťatko bolo v kontakte s prírodou a so zvieratkami už v tak útlom ,,bábätkovskom" veku.
No lenže, všetko má svoje ,,pre" a ,,proti" a všetko má takisto aj svoje ,,ale".
Čiže, pes je vhodný, ale treba dávať veľký pozor na úrazy a dieťatko , čiže nikdy ho nenechávať so psíkom samé...vhodnejšie sú podľa mňa mačičky, škrečky...
Ale aj psíky, len treba, aby sa s ním bábenko hralo pod dozorom!
Prajem spokojné chvíle s bábänkom aj so psíkom... :-)

blondula

pre ??????? ..... ano aj macky si rite oblizuju,ale neoblizuju ludi ako psy.... ale nemam nic proti ked niekto psov pri detoch ma.ja psov nemusim....

zuzkas

janulik33 presne tak,všetko je pravda čo si napísala!ja keby som bola týždeň v posteli,tak on tam so mnou aj zahynie a keď prídeme domov,tak sa ide zblázniť od radosti.jáj strašne ho ľúbime,toho nášho výmyselníka:-)

zuzkas

lost veľmi dobre si to napísal a musím s tebou súhlasiť!
niektorí sú vyslovene proti psíkom a preto majú vsugerovaný taký názor,že pes do bytu nepatrí,pes do postele nepatrí,prenáša choroby....moja dcéra má 10 rokov,od malinka vyrastala so psíkom v byte/ktorý s ňou spával aj v posteli/a chorá nebýva vôbec.mám švagrinu,kt.má až prehnaný poriadok,žiadne zviera doma byť nemôže a vkuse je s deťmi u lekárky,majú rôzne alergie,kašlú,sople,proste stále niečo!môj muž bol vychovaný tiež proti psom,ja som mu dala na výber buď pes v byte,alebo ja odchádzam aj so psom.samozrejme,zostala som aj ja,aj pes a teraz môj muž každé ráno naťahuje nohu,aby mu ju náš hafan olizol,teší sa na prechádzky s ním,rozpráva sa s ním ako s malým dieťaťom a určite by ho to veľmi bolelo keby sa nášmu rodinnému miláčikovi niečo stalo.inak máme bišona a ten neplzne vôbec,dávame ho strihať,pravidelne kúpeme,sprchujeme,takže je čistý,nesmrdí ako pes!..adeťom neublíži aj keby mu zle robili,je to taký rodinný šašo,vkuse sa na ňom smejeme a fakt aj ten pohyb,prechádzky bez neho by sme sa toľko nehýbali.

Janulik33

Presne tak. Suhlasim lost.
Iba dodam, co som uz kdesi citala a je to svata pravda:
1. Nik z rodiny ma tak vrucne nevita ked pridem domov ako pes.
2. Ked ma nieco boli alebo mam problem, nik ma tak bez slova nechape ako on, kt. pri mne lezi a zdiela ochotne trapenie so mnou.
3. Vobec mu nevadi, ak ho oslovim inym menom ako tym jeho :))
4. Ked nie som upravena, mozno spotena, jemu to vobec nevadi :))
5. Mozem mu cokolvek rozpravat, ochotne ma pocuva bez odvravania :))
No nie je to najlepsi priatel cloveka??

lost

Pri babetku by som si skor daval pozor na zlozenie pracieho prasku a inych veci :)
(To mi len tak teraz napadlo, ale uz som ticho :D )

lost

Ale iste to nie je cista vec.
V tom zmysle ze ked oblize usta alebo podobne..

Ale radsej sa necham oblizat svojim psom ako cudzim clovekom :-D

Nesie to domov mozno viac prachu ako by bolo bez psa. (ale stale menej ako pride cez okna).

Ak neplzne, srst je extremne narocne najst, takmer nemozne pokial je o srst spravne postarane (kefa).

Ako pri kazdej, ale absolutne kazdej "veci" ide o to co to zoberie (investicia) a co to prinesie (zisk).

Pes zoberie:
cas, miesto, peniaze, relativne cistotu domu.

Pes prinesie:
spolocnost, zaujimavu - povedal by som prijemnejsiu atmosferu v dome (pes snad nikdy neunudi), pohyb (relativne povinne vencenie) pre lenivcov a v neposlednom rade aj zvysenie zodpovednosti (clovek si viac uvedomi ze nie je centrom vesmiru, zvysenie zodpovednosti aj vo forme povinneho starania sa o psa, nie je to tamagoci ktore jednoducho zresetujem ak sa o to nestaram).

I ked je to zvlastny pocit, ak na cloveku lezi nieco take ako je pes, cize "zviera". Ktovie co si mysli pes o rodine v ktorej zije, ako vnima svojho pana/panov, ludi a tak...

Je to ciste teoreticky naozaj zvlastne, ze clovek si privlastnil psa - "zviera" z prirody (to ze ho udomacnil) a v podstate "zije s nim" a zdiela s nim jeden domov. Zvlastne v tom zmysle, ze co si o sebe clovek mysli ze moze robit cokolvek co si zaumieni, ale zaroven zauijimave vidiet neludsku zivu bytost schopnu spoluzit s clovekom :)

lost

Ta prehnana cistota je brutalna chujovina.

Po prve by ma zaujimalo ake mate plemeno, ak si dokaze olizat svoj zadok :D

Moj pudel je velmi flexibilny, ale nedokaze to.

presne ako to tu bolo spomenute.
1. nakupne voziky
2. bus, vlak, klucka
ale predovsetkym, miesto ktore je spinavsie ako samotny zachod su;

PENIAZE.

Obedujete v rychloobcerstveni? cim platite ? rukavicami ?

dalej:
zaujimave ze ja som cital ze deti ktore mali pri sebe psa/macku (pokial nemali vrodenu alegiu?) boli menej chory lebo zacinali v drsnejsom prostredi.

pred 100 rokmi sa deta hrali v blate a nemali tolko alergii atd..

Ale skoda ze to su len pocity a neexistuju realne cisla..

Neviem ako ine plemena, ale ak ma pes dobru povahu, nezautoci aj ked na neho clovek zautoci..

I ked mozno sa moze stat to, ze pes neodhadne silu ktorou kusne a dieta ta zlakne (hra na kusanie prstov?) a je problem..

Cize nechat psa osamote s 1 mesacnym je asi nie dobra volba :)

PS:
blondula, pocul som ze macky prenasaju viac chorob ako pes, i ked to som len pocul od niekoho, takze neviem o tom ci je to fakt.

Janulik33

No som si dala namahu a precitala vsetky pripevky na tuto temu. Ja mam doma v byte uz 4. rok tiez psa, je to yorkshirsky terier. Sme s nim absolutne spokojni a nedali by sme ho za nic na svete. Sme ho vychovali tak, ze ma hygienicke navyky, poslucha na povely a vobec neplzne, ani ked uz ma dlhu srst. Vobec nesmrdi iba, ked je u mamy na chalupe, tam beha po zahrade a dvore. Nechavame ho u nej ked ideme na dovolenku... Ked ho prinesieme domov vzdy ho hned okupeme a zas je vonavucky. Samozrejme ho kupeme okrem toho pravidelne. Ma svoje 2 pelechy, kde spava a lezka. Ale ked vecer pozerame telku, dovolime mu byt s nami na sedacke. Pekne si lahne a drieme. Ved aky je to potom milacik v byte, ked nemoze byt pri panovi? Doma mam poriadok a cisto. Ked bol maly, vobec nerobil neplechu, zeby trhal topanky a demoloval byt. Jasne, chvilu trvalo, kym sme ho naucili hyg. navykom ale je ucenlivy a islo mu to rychlo. Male deti nemam, dcera ma 14r. ale keby som este mala babo, urcite by som hava nedala prec z bytu. Jasne, dala by som pozor aby ho neolizoval ale nedala by som ho prec. Praveze myslim, ze je dobre, ked male dieta vyrasta v prostredi kde je aj pes (samozrejme vychovany a cistotny). Dieta si vytvori imunitu, kladny vztah k zvieratam a navyse, pes posobi aj ukludnujuco...
Urcite by som nechcela v byte macku aj keby bola vystavna. Mackam neverim, nedaju sa tak vycvicit ako pes a hocikde vyskocia.
To je len moj nazor.

happyfeet

haha veru veru macky si ju oblizuju takisto...a radsej mat pri dietati psa ako macku...nic v zlom macky jednoducho neznasam