Prva gynekologicka prehliadka - v kolkych rokoch?

Sedi44

Mam 20 rokov a u gynekologa som este nikdy nebola pohlavny styk som takysto nemala. Ku gynekologovi sa este ani nahodou nechystam a s tym sexom to tiez tak vidim. Este takych 10 20 rokov. :D To je pola mna strasne narusanie svojej intimity a sukromia ked zena ide ku gynekologovi a mne to pripada aj ponizujuce. Radsej zgebnem ako by som tam mala raz ist. Ked som mala 15 mama ma uz chcela zobrat ale skoro som dvere vytrhla z pantov co som sa ich tak drzala odvedy uz ma radsej nechala tak. Ale velmi mam rada zubarske prehliadky mne je tam jednoducho dobre :) nie nesibe mi :D Tam si clovek odychne, pokeca so zubarkou. Ani vrtanie mi nejako moc nevadi. Skoda ze na dalsiu preventivnu idem az o rok :(

Dominika1315

Ahojte chcela by som vas poprosit, ci by ste boli ochotne a vyplnili mi dotaznik na moju diplomovu pracu na temu Postoje žien k preventívnym gynekologickym prehliadkam, velmi by ste mi tym pomohli. ďakujem

PS:test je anonymný, kratky a pre zeny kazdeho veku :D

bwww.survio.com

tesmara

ja mam 29 a nikdy som nebola u gynekológa, ani som nemala pohl.styk. Strasne sa hanbim, tak radsej toho lekara vynechavam. Nie je to spravne, ale asi kazdy v tomto veku by sa citil rovnako zle ako ja

ewelin2828

ja som bola prvýkrát u "ženského" keď som mala 23 rokov....najprv sa ma pýtal na to, či mám pravidelný menzes, či mám nejaké problémy, od kedy nie som panna a už ani neviem čo, ale žiadna otázka ma nezaskočila chválabohu :D a potom som šla na kozu, vzal mi stery z krčka maternice, potom som šla na stôl, kde mi urobil sono maternice a vaječníkov a nakoniec mi pohmatom vyšetril prsia....nič z vyšetrenia nebolelo, odišla som s úsmevom, že som zdravá ;) Nie je to nič hrozné..ja vždy vravím, že radšej 10krát ku gynekológovi ako raz k zubárovi :P

Ivka 1

Lucka samozrejme na gynekologickú prehliadku choď ak máš ťažkosti. Určite to nenechaj tak, prekonané zápaly bývajú často príčinou neplodnosti . Ak si ešte panna, vyšetria Ťa cez konečník.

lucka227

AHojte.Ja sa chcem spýtať.O mesiac mám 16 rokov a chcela by som už absolvovať gyn.prehliatku,pretože približne pred trištvrťe rokom som mala po sebe asi 3 zápali močových ciest.Preto by som chcela vedieť či preistotu mám ísť.Iné problémy nemám,menštruácia pravidelná,bolesti žiadne-iba niekedy ma pichne v podbrušku a zase prestane.Ďakujem za odpoveď

nika789

ahojte, vraj pri prvej navsteve gynekologa je potrebne podpisat nejaku zmluvu, to znamena, ze ak este nemam 18r.(ale 17) musim tam ist s dospelou osobou?