Cysta v mozgu

Príspevok v téme: Cysta v mozgu
Janulka17

Dobrý deň, na magnetickej rezonancii mi našli koloidnú cystu v mozgu o priemere 1 cm. Vie mi niekto poradiť, či je to vážne? Hľadám si dobrého neurológa, takže hádam sa to čoskoro vysvetlí, magnetickú rezonanziu mi robili len po známosti. Mám silné bolesti hlavy takmer denne. Vopred ďakujem za odpovede

niki2008

dobry den , chcela by som sa spztat či mi niekto nevie poradit mam bolesti hlavy tlak v očiach a na na lebke vzadu hrbole lekar povedal že tam nič nie je ale ked mi masiruje muž hlavu on to citi čo to može byt dakujem

sima7772

Dobrý deň,
mám 17 rokov. Pred týždňom (19.3.2011), keď som spala mi zavolala kamarátka okolo 23:45 hod. že s kamarátmi idú za mnou a tak či by som si s nimi nešla sadnúť na kofolu. Keďže bola sobota tak som súhlasila. Šla som sa namaľovať a keď som sa v izbe prezliekala tak som odpadla. Prebrala som sa na posteli a pri mne stála mamina. Povedala mi aby som nevstávala, že zavolala sanitku. Ja som nevedela čo sa deje pretože som sa nepamätala čo sa stalo, tak mi povedala že počula buchnutie v mojej izbe a neskôr chrčanie. Prišla do mojej izby a našla ma ležať na zemi s otvorenými očami, roztiahnutými zrenicami, chrčala som a bola som stuhnutá tak že mi ani nemohla otvoriť ústa, aby skontrolovala či mi nezapadol jazyk. Zobrali ma do nemocnice, tam mi spravili vyšetrenie CT kde mi zistili že mám cystu na mozgu. Nikto z našej rodiny nič podobné nemá a aj keď mi povedali doktori že to nič nie je a veľa ľudí s tým žije a že v niektorých prípadoch sa to postupom času aj stratí, aj napriek tomu mám obavy. Poslali ma k neurológovi, ktorý ma objednal na EEG a neskôr na MR. Viem, že by som mala počkať na výsledok týchto vyšetrení ale aj tak by som chcela počuť názor alebo rady od ľudí ktorí majú s tým nejaké skúsenosti. Ja sa ani tak neobávam ale moja mamina sa o mňa bojí a ja by som ju chcela nejak upokojiť.
Vopred ďakujem.

RNG

Cysty su "smetne kose" tela, tj zhromazduje sa tam odpad, ktory telo nevie vylucit a rozlozit pre nedostatky roznych enzymov.
Takze logicky pridavok silnych enzymov tie rozne nefunkcne utvary odbura.
Ja osobne by som na to bral dobre silnu enzymaticku zmes 1.5 hodin pred jedlom, aby sa cela bez vycerpania sa na jedlo dostala do krvi a cistila telo.
Najma lipazy v pripade mozgu(to je skoro cele zlozene z tukov)su pravdepodobne najuzitocnejsie.

nika 25

ahojte....ja mam cystu na mozgu 17mm 15mm 12mm a moja neurologicka sa tvari akoby to nic nebolo. Dala mi uz ale 5 druhov tabletiek posledne mi trochu zabrali bola som na CT aj MR rastie to. Migreny mavam cim dalej tym castejsie zavraty tocenie hlavy uz som na nervy. Dnes som sa objednala na vlastnu zisdost neurochirurgovy.

leon

Janulka17
ja tom mam tie a ako pise ".........-" ma to fakt ze dooost vela ludi a ani o tom nevedia ... ja ju mam 3*2cm a zevraj je to dosta male a ked som si to chcel vyrezat tak ma neurolog vysmial ze je to zbytocne ze to nic neni no a ked ty pises ze to mas iba 1 cm tak to asi tiez nic nebude ,,, ale davaj si pozor mozes dostat zachvat pokial si ho este nemala , Podla zakona by ti mali odobrat vodicsky preukaz , na tvojom miestre by som urologovy neisiel pokial si nemala zachvat ... Zbytocne by si dosla o vodicak ...ale ma to jednu vyhodu 8) nechaj si predpisat lieky a to su take specialne ze ked si das trebars marisku tak oni zvysia jej ucinotk ,, je to haluz ;)

tralalalala

ja mam zas,take vypukle kosti v hlave,ze ked sa dotknem hlavy daju sa tam nahmatat dve take valke hrbole ?? moze to by daco vazne podla vas ?? a inac to uz mam od detstva,ale tez ma casto boli hlava,ta druha hrca je mladsia

Pat21

No ja by som to nezlahcoval, nie je cysta ako cysta, niektore su "neskodne", teda da sa s nimi zit, len ich treba sledovat, ale niektore mozu byt nadorove, v kazdom pripade velmi rychlo zajdi za neurologom s vysledkami a uvidis co dalej, necakaj!

..........-

to je nic.... kade kto to ma dnes.... nerastie to.... nic... len s tym zit... keby maju kazdemu urubit MRi "po znamostiach" kazdy 3 by mal nejako to lozisko na mozgu....