ekzantém

Príspevok v téme: ekzantém
katalinka

Ahojky... máte niekto skúsenosti s výsypom u detí. Syn (6) má zápal priedušnice, dostal kopu liekov, ktoré postupne vysádzame, ale po troch dňoch sa brutálne vysypal...drobné vyrážky,výrazne svrbivé...stravu som upravila, len neviem čo ešte vylúčiť okrem konzervantov, korenín, ovocia,zeleniny...lekár akosi tomu nevenuje pozornosť, ale trvá to už 7 deň...štve ma to..

Budem Vám vďačná za všetky rady, ktoré mi pošlete

katalinka

jajkafr
dnes ráno mu robili odbery a výtery na stacionári, výsyp sa prejavuje stále, zvýšili mu dávky prednisonu, už takmer nič nejeme len ryžu,vraj má alergiu na potravinu... o tom na akú keď jeme len ryžu a reakcia je naďalej sa nikto nevyjadruje.Skúsila som ju vymeniť za zemiaky ani to nepomohlo.Objednám ho k alergologičke a budem dúfať, že sa to viac nezopakuje a že to čoskoro skončí.Začínam nenávidieť lekárov... Skúsila si niekedy nejaké homeopatiká, alebo alternatívnu medicínu alebo niečo čo by stálo za to skúsiť....
ono ja si myslím , že po tých všetkých liekoch by nebolo odveci dajak telo "vyčistiť" ak rozmýšľam od veci radšej mi to povedz narovinu...Zúfalé ženy robia totiž zúfalé veci, nechcem mu ublížiť.
Moje kvetinky sú pre mňa všetkým a rada by urobila aj niečo iné ako to , že sa budem spolu s ním napchávať varenou ryžou a vodou.
Samozrejme až potom keď skončíme s liečbou.Všetko čo začne by malo mať aj koniec...Však? Myslíš, že to skončí. Lebo ja hej,neviem kedy a ako, ale určite raz niekedy ráno vstaneme a nebude nič ani níznak.
Som ti vďačná, že si sa ozvala, viem, že sú sviatky a všetci trávia čas s rodinou.Ďakujem, ak ťa niečo napadne, napíš mi prosím. Nemám skúsenosti s takýmito vecami...
MIMOCHODOM...ak sú pri teplote studené ruky a nohy...zábal, sprcha sa nesmie, pre nebezpečenstvo vzniku kŕčov. Syn ich sak dostal keď mal dva roky.Ale to je už iný príbeh...

jajkafr

katalinka
ditiaden je v tomto prípade lepší lebo on aj tlmí človeka celkovo malý je po ňom pravdepodobne ospalý takže väčšinu času prespí a neškriabe sa až tak :) Aerius je zas vhodný pri dlhodobej liečbe alergie kedy človek potrebuje fungovať pretože Aerius neuspáva...
S teplotami u seba nemám veľa skúsenosti lebo kvôli mojej imunite teploty nemávam, ale teraz naposledy keď som bola chorá teplotovala som asi 3-4 dni teplota nad 38,5 po Paralene a vlažnej sprche sa to ešte dvihlo nakoniec zabral vlažný kúpeľ tiež mám pri teplotách studené končatiny :)
Ja som po liekoch nereagovala výsypom ja som vždy zareagovala sťaženým dýchaním, astmatickým záchvatom alebo anafylaktickým šokom tým pádom musela okamžite nasledovať záchranná terapia ... čiže som hneď vdychovala sprej na astmu a pri anafylaktickom šoku mi picha hydrokortizon do žily čiže reakcia ustúpila pomerne rýchlo po vysadení lieku a po doznení jeho účinkov na mňa mi bolo opäť ok :)
A čo sa týka diagnostiky... Odpoveď môjho alergológa znie: "Keď ste mali po tom reakciu tak pravdepodobne ide o alergiu a netreba to ďalej testovať" takže všade hlásim že mám alergiu na tie lieky po ktorých som mala nejakú reakciu
Ale ak chceš zistiť či má alebo nemá tvoj syn alergiu dá sa odobrať krv a poslať na vyšetrenie špecifických IgE čiže mu vyšetria protilátky proti lieku, alebo inej látke, na ktorú máte podozrenie, že môže ísť o alergén.

katalinka

jajkafr
je to nepochopiteľné, ale aerius nahradili ditiadenom. Vieš čo panadol- ibalgin striedačka, lebo syn mal teploty cez 40 musela som mu dať. Viem, že to nie je bohviečo, ale zábaly nesmieme, lebo má pri vysokých teplotách studené ruky i nohy.Keď si mala tie reakcie na lieky, kedy ustúpili prejavy? A diagnostika?

jajkafr

katalinka
to poznám ja som tiež ako chodiaca lekáreň ale celý život :(
z azitroxu môže mať ten výsyp ... azitrox patrí do skupiny makrolidov je to azitromycín ... ja mám okrem iného aj na claritromycín (o tom mi povedala detská lekárka, že nieje možné aby som bola naňho alergická) čo patrí tiež do skupiny makrolidov a lekárka mi nepredpisuje ani azitromycín a podobné lieky.... a podávala si mu súčasne panadol aj ibalgin? nedávaš mu už ani Aerius? to je od alergie... vysadila vám ho lekárka?

katalinka

nikdy, my sme totiž chodiaca lekáreň.. atb-azitrox, od teploty - panadol, ibalgin, proti kŕčom- diazepam, probiotiká, na kašeľ, robitusin a samozrejme aerius. už z toho neberie nič. Najhoršie je, že čo sa týka stravy som strašne opatrná ak majú decká teploty, vždy majú diétnu stravu, hlavne kôli žalúdku

jajkafr

katalinka
úplne ťa chápem ... moja detská lekárka mi tiež po mojej prvej alergickej reakcii na atb povedala, že to nieje možné že každý tieto atb znáša dobre a predpísala mi ten istý liek len od inej firmy čiže mal iný názov ale obsahoval tú istú základnú zložku no a znova som alergicky zareagovala až vtedy si dala povedať a už mi ho viac nepredpísala od vtedy som alergicky zareagovala už na mnoho liekov aj na také pri ktorých sa lekári čudovali, že ako to je možné a väčšinou to boli silné reakcie ako astmatický záchvat až anafylaktický šok takže som skončila na JIS na kyslíku...
aké lieky bral? možno zareagoval na niektorý iný ... vysypal sa ti takto už niekedy?

katalinka

jajkafr
bral atb na ktoré reakcia takéhoto typu nebýva (vraj), ditiaden berie i prednison aj chodí do nemocnice ráno a večer inhalovať kôli priedušnici ambrobene. V podstate je pod kontrolou lekárov, na môj vkus všetci konštatujú to isté - alergia, na čo nevedia a akosi ich to ani s prepáčením nesere. Asi to chce pevné nervy...ja ich strácam

jajkafr

katalinka
nemôže to byť z liekov? najčastejšie alergické reakcie bývajú na antibiotiká ak je to alergická reakcia pomôžu lieky na tlmenie alergie (zodac, dithiaden, fenistil...) najlepšie však je keď to potvrdí a predpíše lieky lekár aby si synovi nepoškodila