ekzantém

Príspevok v téme: ekzantém
katalinka

Ahojky... máte niekto skúsenosti s výsypom u detí. Syn (6) má zápal priedušnice, dostal kopu liekov, ktoré postupne vysádzame, ale po troch dňoch sa brutálne vysypal...drobné vyrážky,výrazne svrbivé...stravu som upravila, len neviem čo ešte vylúčiť okrem konzervantov, korenín, ovocia,zeleniny...lekár akosi tomu nevenuje pozornosť, ale trvá to už 7 deň...štve ma to..

Budem Vám vďačná za všetky rady, ktoré mi pošlete

katalinka

jajkafr ďakujem :-)
uvidím čo prinesie čas, o tejto diagnóze skutočne neviem nič iné len to čo prežívam a to čo mi povedali lekári.Je to smutné ale príčinu zatiaľ nezistili a zatiaľ ani ja, budem dúfať že sa mi to spou s lekármi podarí či už cez reflexnú masáž (ten čaj mu nedám)alebo tú aloe, vieš, pred tromi rokmi mi ju predala imuno-alergologička môjho experta, tak si myslím, že ak sa s ňou poradím nebude proti asi ani ona, uvidím .....
a ten brečtan nie je jedovatý lebo to je niečo iné, a nie je v dosahu detí, v každom prípade, zdobí chodbu o dve poschodia vyžšie

jajkafr

tak nemusel by :) katalinka vyskúšaj možno mu tým pomôžeš iné ma nič nenapadá... viac musia riešiť lekári budem na vás myslieť a držať palčeky

katalinka

teplo deň 21 noc 18 ale to máme tak odjakživa...
jajkafr
keď už bral aloe vera a nič nebolo tak ma hádam mladý až tak neprekvapí...

jajkafr

katalinka
verím ti, že sa bojíš kortikoidov z pohľadu mamky to máš veľmi ťažké nezávidím ti... ale tak ti poviem, niekedy nieje iná možnosť len tie kortikoidy podať... kortikoidy, ktoré sa dávajú lokálne čiže na kožu, do nosa, vdýchujú sa vo forme sprejov nemajú také veľké množstvo nežiadúcich účinkov ako kortikoidy, ktoré sa podávajú v tabletkách alebo injekciách... samozrejme na kožu sa nesmú používať veľmi dlho napr. mne lekárka odporúčila na ekzém na tvári 7 dní ja som masť vysadila už po 3 dňoch keď sa mi to zlepšilo a teraz sa natieram krémom na citlivú, suchú pokožku
anafylaktická reakcia príde veľmi skoro u mňa vypukla do nejakých 10 minút po užití lieku... pri alergiách na prach, perie, peľ.... nieje anafylaktický šok až tak častý to by musel byť veľmi silný alergik... a ak by nedajbože vypukla silná alergická reakcia nesmieš stratiť duchaprítomnosť naložiť malého do auta a okamžite ísť do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia
čo sa týka toho aloe skús mu to podať cez deň keď bude ordinovať ešte lekárka aspoň ja tak riešim keď užívam prvýkrát nejaký nový liek užijem ho v čase a na mieste kde viem, že mi pomôžu :)
no a tie reflexné body môžeš skúsiť veď za skúšku nič nedáš a s bylinkovými čajmi tiež opatrne... ale vravíš, že alergiu mu nezistili žiadnu a ak v lete nemáva príznaky alergie tak sa nemusíš veľmi báť...

Denz

katalinka.....nebude to prilisnym teplom v spalni???
nas syn maval tiez nieco podobne......proste je chladomil.....a od kedy sa vypli radiatory ......bol pokoj.

katalinka

jajkafr
to ti vyzerá ako malé potničky, ktoré sa zlievajú dokopy ostanú červené (v chlade zmiznú) presúvajú sa a objavujú sa kde sa im chce...
najskôr bola diagnóza alergia, potom koprivka...lenže všetky testy o.k. a v nemocnici vylúčili jedno i druhé i reumatologické ochorenie a ostal parainfekčný ekzantém,nič som nevygooglila o tom ...len to mi povedali že to môže trvať dlho. 6 - 12 týždňov

katalinka

jajkafr
ja sa bojím kortikoidov a v podstate všetkých liekov jak čert svätenej vody, strach je zlý radca, pretože všetko má vedľajšie účinky a mám pocit, že sme ich za tých 6 rokov pojedli na 30 rokov dopredu :-(((((
dnes som ho zobrala k pánovi,ku ktorému chodím na reflexnú masáž, roky sa venuje makrobiotike, má 64 rokov a takmer 40 rokov číta literatúru o strve a jej účinkoch...v strave mi chybu nenašiel :-(
ale na reflexke mu vyšli obličky,žlčlík, kŕčne mandle,priedušky...poradil mi mu "stláčať" body, myslíte, že by mu to ublížilo? A ešte čaj obličkový aspoň 2 poháre denne, vraj to nemá nejaké hrozné, len citlivé, že sa z toho dostane, len sa máme veľa smiať...
jajakafr
ty si už spomínala na tomto fóre, že si upadla do an.šoku , viem že si zdravotník, čo mám ako matka robiť, bojím sa že ak je to nejaká alergia...ale pravdu ti poviem tá aloe ma nenapadla,skúsim ju objednať....len či nájdem odvahu

jajkafr

katalinka
čo sa týka tej aloe vera má čistiace účinky čítala som o nej že prečisťuje organizmus sama som to neskúšala, ale možno by mu to mohlo pomôcť... nemôže to byť niečo ako osýpky alebo ovčie kiahne?