ekzantém

Príspevok v téme: ekzantém
katalinka

Ahojky... máte niekto skúsenosti s výsypom u detí. Syn (6) má zápal priedušnice, dostal kopu liekov, ktoré postupne vysádzame, ale po troch dňoch sa brutálne vysypal...drobné vyrážky,výrazne svrbivé...stravu som upravila, len neviem čo ešte vylúčiť okrem konzervantov, korenín, ovocia,zeleniny...lekár akosi tomu nevenuje pozornosť, ale trvá to už 7 deň...štve ma to..

Budem Vám vďačná za všetky rady, ktoré mi pošlete

katalinka

ver tomu že sa ozvem ak bude niečo nové, možno niekoho napadne ako sa mu dá pomôcť,a ak nie aspoň využijem šancu skonzultovať naše trápenie :-(

jajkafr

katalinka
viem, že prizerať sa je ťažké študujem v odbore ošetrovateľstvo čiže na prax chodím do nemocnice kde praxujem ako sestrička a je fakt ťažké pozerať sa na chorého človeka a zvlášť na detičky, ktorému nemôžeš pomôcť lebo to nevieš...
ďakujem ... no a máš pravdu ja som veľmi zaujímavý prípad niekedy ani sama nerozumiem svojmu telu, ale zvykám si :)

katalinka

jajkafr
v podstate som si toho vedomá, len vieš viac hláv, viac rozumu
prizerať sa je ťažké
myslím, že robím všetko tak ako treba, verím,. že to prinesie pozitívne výsledky...
držím ti prsty...ty musíš byť tiež zaujímavý prípad :-)

jajkafr

katalinka
úprimne mi je to ľúto v tomto prípade synčekovi pomôžeš najlepšie jedine asi ako psychická podpora je to ťažké dívať sa takto na choré dieťaťa a nevedieť mu pomôcť, ale časom to prejde a lekári mu pomôžu.
S tou diétou je to tak, že ak sa nevie čo pacientovi je a on chudáčik je vysypaný stále vysadí sa mu takmer všetko. Kamarátka ma ekzém od malého bábätka alergiu na potraviny nemá, nepotvrdili to ani testy a aj ona sama keď zje nejakú potravinu, ktorá môže spôsobovať alergiu nemala alergickú reakciu a dokonca sa jej nezhoršil ani ekzém no napriek tomu keď príde zo zhoršeným ekzémom lekár jej povie, že musela jesť dačo na čo je alergická a keď ide ležať do nemocnice na kožné tak jej nasadia bezalergénovú šetriacu diétu... ale na druhej strane lekár nikdy nevie a preto si myslím, že pri výsype je niekedy vhodné urobiť také opatrenia, aby sme prípadne vylúčili potravinu na ktorú má človek alergiu, pretože napr. v mojom prípade po zjedení banánu, kiwi, čokolády mám alergickú reakciu, ale testy mi to nepotvrdili raz čokoládu aj to len hraničné hodnoty a to isté je aj s prachom, peľom a inými alergénmi reakciu pri styku s nimi mám, ale testy mi to nepotvrdili
takže držím palčeky

katalinka

jajkafr
áno, zakázali nám ryby,múku, mlieko, sladké, slané kyslé, všetko ovocie i zeleninku, zatiaľ nám nedovolili jesť zeleninku ani vo varenom stave, žiadne konzervanty (E-čka)... ak by to pomohlo, nevadilo by mi to
ale zmena k lepšiemu veškerá žiadna, vitamíny mi tiež nedovolili, aby som mu nedráždila žalúdok.takže už niekoľko dní jeme iba ryžu v 5 dávkach. Dnes nám dovolili mäso.
Malý je statočný,zatiaľ sa ani raz nepoškrabal,som na neho pyšná...veľmi.Len ma mrzí,že mu neviem pomôcť inak ako psychicky.Úprimne-bolí ma to.
Zajtra máme doniesť moč, prednison mu dnes pokusne znížili.Dúfam, že keď pôjdeme večer na kontrolu, nezvýšia mu ho.

jajkafr

katalinka
potom držím palčeky nech to čím skôr prejde...
no a čo sa týka tých živín skús v lekárni pýtať nejaké vitamíny pre deti v dnešnej dobe ich vyrábajú neúrekom není to prírodné, ale vždy lepšie ako žiadne.
ovocie a zeleninu mu nedávaš kvôli tomu, aby sa mu nezhoršil výsyp?

katalinka

zatiaľ má všetky krvné testy v norme. Má zvýšené chloridy, vraj len minimálne, neviem čo to znamená. Výsyp začal na tvári, kožná predpokladá, že to bude vírusové, dávajú mu prednison,ditiaden,inhalovať ambrobene... výsyp naďalej putuje kam sa mu chce...
chýba mu v jedálničku ovocie i zelenina, neviem ako mu nahradiť živiny, ktoré pred tým bežne prijímal...
lekári sa na túto tému nevyjadrujú