Ananás – ovocie pomáhajúce pri trávení i neplodnosti

Táto diskusia patrí k článku: Ananás – ovocie pomáhajúce pri trávení i neplodnosti
Ananás – ovocie pomáhajúce pri trávení i neplodnosti

Ananás je chutný žltý plod, na povrchu chránený tvrdou šupinatou kôrou a na vrcholku s tuhým špicatým zeleným listom. Plod môže vážiť až 3 kg. Po prvýkrát bol vyšľachtený v 19. storočí na Havajských ostrovoch, ktoré sa následne stali jeho hlavným svetovým producentom.

dubsicka

no mne osobne teda ananas absolutne nechuti, neviem, radsej si dam nieco ine. a toto je aj tak take ovocie, ktore sa neda zohnat cely rok, takze za mna proste nie :D

simciacik

Ja si nemozem pomoct, ale proste ananas je asi jedine ovocie, ktore nezjem. Neviem, nechuti mi vobec. Je taky cudny, trpky, ble.

KlaraKu

@lucia_es My sme boli na IVF v ostravskej repromede. Po genetickom testovaní nám zamrazili 3 embryá a v ďalšom cykle urobili transfer z ktorého som otehotnela. Prvý krát sme tam boli v novembri 2021 na vstupných vyšetreniach a vo februári 2022 bol transfer. Všetko prebehlo hladko, za čo som im nesmierne vďačná.

shandrika

Ja ananas milujem :) Len skoda, ze ten cerstvy si nemozem dopriat castejsie, nakolko ho v obchodoch dostat len sezonne.

idinka

No tak napriklad ananas v plechovke mne absolutne nechuti a velky cerstvy zasadne nekupujem, pretoze sa mi to jednak nechce krajat a jednak ho nevieme zakazdym dojest :D Takze asi tak :D

Robertlightner

Pineapple is a sweet, yellow fruit with a tough, scaly outer layer and a pointed green leaf on top. It was developed in the Hawaiian Islands in the 19th century and has since become a major global crop. Pineapples can weigh up to 3 kg.
www.mysutteronline.us

zdencha598

neviem, ci som jedina, ale ananas je fakt asi jedine ovocie, ktore neoblubujem :D ved su ovela lepsie ako toto:)