Tehotenstvo po štyridsiatke? Radí gynekologička.

Táto diskusia patrí k článku: Tehotenstvo po štyridsiatke? Radí gynekologička.
Tehotenstvo po štyridsiatke? Radí gynekologička.

Najplodnejším obdobím ženy je vek medzi 18-28 rokom. Dokonca aj po tridsiatke je pomerne ľahké otehotnieť. Stále viac a viac žien čaká s materstvom do tridsiatky, či dokonca štyridsiatky. Priviesť na svet dieťa v zrelom veku dnes už nie je rarita. Aj keď to nejde vždy hladko a bez rizika.

Janna478

Podľa mňa v dnešnej dobe nie je tak ľahké otehotnieť, ako to bolo kedysi. Preto je mnoho žien aj rado, že vôbec sa im to podarí aj okolo tej 40.

Henriett

ja som tiež počula, že dneska je to už bežné... samozrejme ten priebeh nemusí byť ideálny, ale máme plno spoľahlivých doktorov, reprodukčných klinik, všetko sa dá vyšetriť :) moja sestra mala prvé pomocou IVF v 38 rokoch :) pomohli im s počatím v Repromede, a nikto sa na ňu divne nepozeral, práve naopak :D

Karolinka1

žena vydrží všetko a radost zo zdraveho babatka jej pomože rychlejšie sa zotavit. Ale aj tak rana po cisaskom dost boli

laurittko

niektore chcu rodit iba cisarskym rezom. Dnešná doba je moderna je vela vychytavok, které pomožu pri rychlom zahojení ran

alenka_radska

ak sa na to citi tak prečo nie. Čo by za to dali ostatní. len tiež si myslím, že asi bude rodit cisarskym rezom.

christine2

aj sa na to pani citi a zdravotne to zvládne, je v poriadku tak prečo nie. len si myslím, že v takomto veku bude pani rodit cisarskym rezom, nie normalne. Ale ak bude rodit v zahraniči, pomožu jej určite pumpičkou, tam je to bežná vec

gabona1

Dnes je už celkom bežné, že rodia ženy okolo 40, pretože buď sa im nedarilo otehotnieť a podstúpili umelé oplodnenie, alebo sa skrátka zadarilo neplánovane. Mám susedku, ktorá mala 42 ročná malého chlapčeka. Je šťastná aj s manželom. Dve deti už majú na vysokej škole.

llaskonka

Stala som sa mamou po tretí krát ako 39 ročná. Doma som mala už v tej dobe dve dievčatá,ktoré majú už teraz 17 a 13 rokov. Náš drobec bude mať pomaly 3 roky, ale ani na chvíľu som nepochybovala o svojom rozhodnutí, mať ešte tretie dieťa. Môžem povedať, že toto dieťa som si opatrila,tak ako som vždy chcela. Kojila som ho najdlhšie skoro do jeho troch rokov. Od oboch dievčat som utekala so práce veľmi skoro. Až pri našom malom chlapcovi som si to užívala každý deň a užívam si to aj teraz. Vek je naozaj iba číslo, netreba ho riešiť. Mám iný pohľad,naozaj som viac v pohode a do našej rodiny to prinieslo veľa radosti, pochopenia a lásky. Starostlivosť a ohľaduplnosť našla u nás druhý domov a nič lepšie nás nemohlo postretnúť. Náš drobec je pre nás darom...

vvelinka

ˇŽena može rodiť aj po 35 aj po 40 nie je preblém,to dieta može byť pekné.
Ked to vedeli naše stare mamy..Strašenie netreba počuvať.
Doktori maju väčšinou 2 deti, viac by bolo pre nich náročne.
Pravidlá neexistuju.
Nedajte sa znechutit rečami,negatívnymi.Na seba si dávame pozor.