Tehotenstvo po štyridsiatke? Radí gynekologička.

Táto diskusia patrí k článku: Tehotenstvo po štyridsiatke? Radí gynekologička.
Tehotenstvo po štyridsiatke? Radí gynekologička.

Najplodnejším obdobím ženy je vek medzi 18-28 rokom. Dokonca aj po tridsiatke je pomerne ľahké otehotnieť. Stále viac a viac žien čaká s materstvom do tridsiatky, či dokonca štyridsiatky. Priviesť na svet dieťa v zrelom veku dnes už nie je rarita. Aj keď to nejde vždy hladko a bez rizika.

vvelinka

ˇŽena može rodiť aj po 35 aj po 40 nie je preblém,to dieta može byť pekné.
Ked to vedeli naše stare mamy..Strašenie netreba počuvať.
Doktori maju väčšinou 2 deti, viac by bolo pre nich náročne.
Pravidlá neexistuju.
Nedajte sa znechutit rečami,negatívnymi.Na seba si dávame pozor.

luci123

Messje nesúhlasím s tebou.Dnes je žiaľ taký trend vysoká škola,praca, byt a mladí ľudia, ktorym nepadlo všetko do lona od rodičov začínajú rodit okolo 32 rokov .v mojom okolí teraz. 3 známe rodia tesne pred 40tkou prvé deti mali okolo 30tky.Aky je to rozdiel mať dieťa v 32,35 rokoch či 39r nesúhlasím,ze rodičia v 55rokoch nebudú rozumieť svojim deťom.je to hlúposť práve naopak Ti rodičia omladnu pri deťoch, doba,kedy boli 50tnicky babky je dávno preč.A mne sa zdá,ze Ti ľudia čo majú menšie deti sa musia viac udržiavať v kondícii výlety,spolocne aktivity.kdezto Ti ľudia čo majú odrastené deti to už je papucova kultúra a depresie zo starnutia,syndrom prázdneho hniezda
Ale iste máš pravdu telo starne a nikto nevie či v 55r bude živý,ale infarkt môže školiť aj 30tnika

Janka Rr

Zeny, ktore poznam, co otehotneli po 40, su naozaj pokojnejsie matky. Maju zo svojich deti radost. Hodnoty zivota uz maju hlbsie ako zeny okolo 20. Svoju lasku, radost a pokoj, poznanie, co je v zivote dolezitejsie, prenasaju aj na svojee deticky.

0vecka

Messje jj akoze podla mna je po 35 tiez uz neskoro ale aj tak ma to zaujma ci je v tom rozdiel alebo nie.. na nete som o tom nic nenasiel ale vseobecne sa hovori ze 2 dieta vo vyssom veku nieje az taka tragedia ako prve a v tomto clanku tiez o tom pisu tak by ma zaujimalo podla ktorych zdrojov maju tieto informacie + nejake podrobnejsie info

Messje

Ovecka
Ja to vidim tak ze je uplne jedno ci 40tnicka caka prve alebo tretie.Ta uz ma vek,kedy jej telo uz nefunguje ako takej 25tke.Tu ide o telo.To telo je uz starsie.Rozum by chcel,ale vek organov nepustí. Preto zeny po 40 maju prerusenie tehotenstva zdarma. 55 rocna zena ktora ma dieta v puberte ho nikdy nepochopi. V tom veku si uzivaju stare mamy vnúčatá a nie vlastne deti.
To je ale len moj názor

0vecka

mne tam akurat chyba cislo ze aka je sanca porodit nezdrave dieta v 30tke a v 40tke. Teda sucet vsetkych pravdepodobnosti. Ono sa to nezda ale ten Downov syndrome ma tusim 1,2% sancu co neni vela ale ked sa kazde taketo riziko scita tak to moze byt slusne cislo.

Tiez by ma zaujimali zdroje lebo o tom aky rozdiel je ci v 40tke sa porodi prve alebo 3. dieta sa clovek vela na nete nedocita.