Bolí vás chrbát? Takto si pomôžete

Táto diskusia patrí k článku: Bolí vás chrbát? Takto si pomôžete
Bolí vás chrbát? Takto si pomôžete

Bolesti chrbta sú veľmi častým dôvodom, pre ktorý vyhľadávame lekársku pomoc. Už dávno nie sú záležitosťou len starších ľudí, v súčasnosti natrafíte v čakárni u doktora aj na mladšie ročníky. Mnohokrát si ani neuvedomujeme, že aj sami dokážeme pre seba urobiť viac než dosť.

MMMA

Pozor, tento príspevok je od používateľa, ktorý často do diskusie vkladá obchodné ponuky.

Ahojte, na bolesti chrbta mi pomohla bylinná kúra od ozopa.sk
Kto máte také problémy pozrite si tu stránku, bylinkovekombo.

Jennny

joga, masaž a kludne aj nejaka kvalitna kancelarska stolička, nejaka zdravotna, ortopedicka a hlavne na nej treba sediet rovne, aby netrpel naš chrbat

Novino

strečing, joga a velmi pomaha aj sedenie na kvalitnej kancelarskej stoličke. Pretože to robi velmi vela. Treba sediet vzpriamene a nehrbit sa

ahjajjaj

ahoj, stolička je potrebná, ale dôležité je aj cvičiť každý deň. Okrem cvičenia raz denne odporúčam aj počas prestávok v práci nejaké naťahovanie sa, alebo nejaké cviky na kompenzáciu dlhodobého sedenia. napr. vystrieť sa, nadvihnúť ruky nad hlavu zboku, spredu, zapažiť, otáčanie krku do boku, zakloniť niekoľkokrát hlavu a pod.

PetkaV12

masaž ano, ale iba to nestači. Investovala som a kupila som si kvalitnu ortopedicku kancelarsku stoličku , verim, že mi pomože

Karolinka1

boli a preto som začala pozvolna cvičit jogu a tiež som si do prace kupila novu kancelarsku stoličku. Aby som sedela so vzpriamenych chrbatom a nehrbila sa

tammy

može to byt sposobeno aj sedením na nekvalitnej kancelarskej stoličke. Hlavne ked ma človek sedavu pracu, mal by sediet na niečom ortopedickom, aby nemal bolesti chrbtice

ahjajjaj

Ergonomická stolička nie je všeliekom, ale je lepšie ju používať. Ide o to, že ergonomická stolička má pohyblivé sedadlo, preto ak chce človek udržať rovnováhu, jemne na nej balansuje a tým sa trénujú svaly okolo krížov, kde sa zvykne "zaseknúť nerv". Inak čo pomáha? Ak náhle bolí a človek sa sotva hýbe, tak lieky na uvoľnenie svalstva. Keď ide o chronickú bolesť, je potrebné cvičiť. Každý deň aspoň raz, dvakrát. Ale aj počas dňa meniť polohu, vystrieť sa a pod.