Kegelove cviky - Posilňovanie svalov panvového dna

Táto diskusia patrí k článku: Kegelove cviky - Posilňovanie svalov panvového dna
Kegelove cviky - Posilňovanie svalov panvového dna

Kegelovo cvičenie vzniklo v 20. rokoch 19. storočia a slúžilo na nápravu drobných anatomických odchýlok vzniknutých pri pôrode. V súčasnosti sa cvičenie využíva aj ako prevencia ochabnutia svalov panvového dna. Kegelovo cvičenie posilňuje svaly panvového dna a malo by sa stať súčasťou života každej ženy.

Makiavelli

Tu sa sice vyzdvihuje kegelovo cvicenie ako nebefit pre zeny, ale nemenej vyznamne su ucinky na muzov - hlavne co sa tyka lepsieho prekrvenia dolnych partii vratane penisu, a zaroven dokazu predlzit suloz. Prinasaju totiz lepsiu schopnost regulovat ejakulaciu.. Podrobne rozpisane je to tu -odkaz odstránený-

kalokagatia

vacsinou ich cvicia iba zeny co maju problem s inkontinenciou a ked ma zena problemy s inkontinenciou vacsinou samotne cviky nestacia, odporucam ive inkontinstop z lekarne, keby som ho neuzivala nepomohli by mi iba cviky

PanIntimo

je rpavda, ze kegely sa odporucaju hlavne zenam, ale zistilo a potvrdilo sa, ze muzi ich ocenia rovnako. dokonca pomahaju pri uniku mocu, ktorym trpi vysoke percento muzov a zien hlavne po 40 roku. ako na to v tomto podrobnom clanku --- vimax.sk

MuDr Katarina

V celom clanku nie je ani jedina zmienka o najucinnejsej metode posilnovania svalov panvoveho dna pomocou Kegelovych cvikov s "venusinmi gulickami".. tomu sa povie poriadne odflaknuta tema.

Klousek

ženy, kegeláky sú prospešné ako pre vás, tak pre vašich mužov, takže im ich odporučte. Slúžia aj ako prevencia pred únikom moči - intenkontinenciou - v starobe, pred problémami s prostatou, ale čo je hlavné - muž dokáže po čase spomaliť ejakuláciu, takže vydrží dlhšie súložiť a to poteší obe strany. Pár zaujímavostí, ktoré nie sú až tak´´e známe, som vyhrabal tu -- www.zvacsenie.sk

Zita 88

Mna by zaujimalo ci naozaj nevadi cvicit tieto cviky od 30 tyzdna tehotenstva hlavne ten cviky kde dviham lopatky...no a druha otazka kedze su dobre ma spevnenie panvoveho dna ci su vhodne aj pocas diastasi ...Dakujem

milada87

Okrem kegelových cvikov ešte poupraviť stravovacie návyky, užívať ive inkontinstop a zbavíte sa inkontinencie :) jednej choroby ktorej tieto cviky najviac pomáhajú