Doplňujúca liečba rakoviny

Táto diskusia patrí k článku: Doplňujúca liečba rakoviny
Doplňujúca liečba rakoviny

Po operácii, počas liečby aj po liečbe by mal pacient jednoznačne postupovať podľa nasmerovaní ošetrujúcich lekárov. V súčasnosti je prístup k využívaniu tzv. alternatívnej medicíny rôzny a prívrženci klasickej a alternatívnej medicíny majú medzi sebou stále rozporuplné pnutia.

LauraLine

Prednedávnom som si začala študovať rozličné formy alternatívnej liečby, lebo si myslím, že nie je správne že naša západná medicína len potláča symptómy, bez toho, aby skúmala pravú príčinu a tú sa snažila eliminovať. Stretla som sa dokonca s údajom že až 85 percent závažných ochorení (rakovina, vredy a pod) majú psychosomatický pôvod. Podľa mňa to je možno kombinácia, hovorí sa, že i keď má človek určité predispozície na ochorenia, tieto uňho nemusia prepuknúť, ide o to, či si tieto ochorenia životným štýlom spustíme alebo nie. Potláčané emócie, bloky, staré krivny a nespravodlivosti, všetko toto negatívne sa v tele ukladá ako akási bunková pamäť a toto o niekoľko rokov môže spôsobiť prepuknutie choroby. Čítala som zaujímavý príbeh, pani Brandon Bays, zakladateľky metódy CESTA (The Journey), ktorá sa sama vyliečila z nádorového ochorenia a to tak, že sa zamerala na svoje telo a postupne počas dlhého procesu odbúravala svoje telesné bloky, vracala sa do spomienok, ktoré sa v tele usadili, nechávala im priamy priechod, prijímala ich. Bol to dlhý proces, veľmi náročný avšak podarilo sa jej s negatívnymi vecami vysporiadať, čím dala svojmu telu šancu uzdraviť sa. Pre mňa to bol veľmi inšpiratívny príbeh, ktorý ukazuje, aké je naše telo silné.. Veľmi veľa sily je ukrytej priamo v našom tele a je potrebné sa naučiť s ním pracovať.