Vitamín C

Táto diskusia patrí k článku: Vitamín C
Vitamín C

Vitamín C je dôležitým antioxidantom, ktorý chráni telesné tkanivá a ostatné vitamíny. Je potrebný pre reguláciu normálneho telesného rastu, hojenie rán a reakcií na stres a stimuluje tvorbu bielych krviniek. Tento vitamín je obsiahnutý v citrusových plodoch, čiernych ríbezliach, petržleni a paprike. Nedostatok môže viesť k vyššej vnímavosti voči infekciám a celkovému horšiemu zdravotnému stavu.

Matthias

Ja odporúčam vždy si vyberať výrobky od overených výrobcov aby bola čo najväčšia biologická dostupnosť daného výrobku. Ja užívam teraz lipozomálny vitamín C od nemeckého výrobcu NatuRise. A kúpov tohto produktu ešte aj podporujem sociálne projekty na obnovu ekosystémov po celom svete. Je to novinka na Slovenku a dá sa kúpiť na tomto eshope.

www.vitaherbals.sk

ananaska

Ja teraz užívam vit. C Webber Naturals 1000 mg, dnes je to 17 dni čo ho užívam(zapisujem si to :D ). Podľa zloženia sa mi zdal kvalitný, kúpila som si ho v zdravej výžive, predavačka mi ho tiež odporúčala, vraj ho užíva aj ona a je to kvalita. Niesom zástanca vitamínov v tabletkách, ale občas spravím výnimku.

Podľa toho čo som sa dočítala a dopočula by sa C vo veľkých dávkach vo forme tabliet u zdravých ľudí nemalo brať, vraj môže spôsobovať močové kamene atd..treba ho jesť v prírodnej forme s každým jedlom, ktoré denne jeme...