sex-gynekolog

beba

Myslim, ze lala sa vyjadrila uplne presne.
Na gynekologicke vysetrenie ist mozes. Akurat Ti skontroluju spravny vyvoj maternice. S antikoncepciou, ako aj so samotnym sexom Ti radim pockat kym budes mat aspon 20. nic nestratis a mozno budes aj rada, ze si este pockala. caff

anonym_877

ja rozmyslam ist na gynekologiu (aj ked som uz tam bola v 16 rokoch - ale bolo to o nicom - 2-minutove vysetrenie, ked sa to tak da nazvat, ziaden odber ani nic podobne) ked budem mat 19 rokov alebo aj 18 rokov.
takze tak

lala

Ja by som Ti tiez neradila tabletky v tvojom veku.Skor by som Ti radila studovat a pripravovat sa na buducnost.Ja som so sexom zacala po 20-tke,nic som nestratila.Dva roky som uzivala antikoncepciu,pomohla mi,a 1/2 roka po vysadeni som hned planovane otehotnela.Dnes mam krasnu rodinu a som stastna.Som rada, ze som si svoju mladost "neprespala" s nedozretymi chlapcekmi.Inak moj nazor je,ze antikoncepciu by mala brat zena,ktora ma usporiadany sexualny zivot a vie co od neho chce.Tiez som zazila vzrusujuce "stiskacky",osahavanie a tak.Ale na taketo prilezitosti je antikoncepcia naozaj nevhodna v tvojom veku.

kacena

Ahoj :)dievca drahe ku gynek. chod!! Ale nedavaj si predpisat ANTIKONCEPCIU je to humus na pecen a ost. organy, mas 15 rokov a vies co to urobi s tvojimi hormonmi?? podla mna mas na ant. cas, ved je aj ina ochrana, hoci mozno je nei jabezpecnejsia a nie az taka super ale menej ,skodi, ako antik.
ak zacnes brat tablety teraz , bude tazsie sa ti ich zbavit, a prinasaju dost vela negativ........
je to uz na tebe ...... ale ROZHODNI SA SPRAVNE
drzim ti palce nech sa ti dari PA

jatyon

Ďalej veľmi často sa stáva, že ženy veľmi dlho čakajú, kým chcú svoje prvé dieťa. Mnohé chcú najprv nadobudnúť vzdelanie, potom urobiť kariéru vo svojej profesii, mať určité renomé, byť zabezpečené po materiálnej stránke atď. a veľmi často sa stáva, že príde vek nad 30 rokov, kedy si žena uvedomí, že by chcela svoje prvé dieťa. A možno len to jedno jediné. Často zažívame, že v takomto prípade, kedy žena 10, 12, 15 rokov, možno niekedy už od trinásteho, štrnásteho či pätnásteho roku života užíva pilulky. Jej vlastný hormonálny systém je prirodzene úplne odstavený, vlastne ani nevie, čo má produkovať. Potom má žena viac ako 30 rokov, tabletky vysadí, chce byť hneď a zaraz tehotná a keď sa to nepodarí po treťom cykle, prichádza za ženským lekárom úplne zhrozená, že nemôže otehotnieť:

jatyon

Pacientky bývajú veľmi často oklamané lekárom, keď hovoria: „Beriem hormonálnu antikoncepciu, ale to vôbec nevadí, lebo ten druh pilulky, ktorý beriem ja, je celkom slabo dávkovaný, je úplne neškodný.“ Niečo podobné hovoria aj agenti rôznych farmaceutických firiem, ktoré pilulky vyrábajú a hlásajú nové reklamy: „My máme úplne novú pilulku, ktorá je ešte slabšia a táto je úplne neškodná, má oveľa menej vedľajších účinkov ako ostatné. Odrazu majú všetky ostatné vedľajšie účinky! Tie ostatné už nie sú také bezpečné, iba táto nová teraz.

A presne tak je to s týmito novými slabo dávkovanými pilulkami. V skutočnosti je to tak, že tieto hormóny sa vôbec nevylučujú, ale sa koncentrujú v organizme a ak ich zmeriame, sú v mimoriadne veľkom množstve, na takej vysokej hladine, ktorá je oveľa vyššia ako je naša prirodzená hormonálna hladina.

Maja_3

Kolko mas rokov? Zvycajne sa na 1.gynekol.prehliadku chodi v 15-tich, no mnohe si daju načas!Ked tam zajdes, je to tvoja vec, tvoje vysetrenie, a mama o tom vobec nemusi vediet. DOktor/-ka totiz Nema dovod ani pravo oznamit to tvojej mame.Je to len medzi tebou a gynekologom, Teda lekarske tajomstvo.A antikoncepciu ti tiez moze predpisat a vobec to nebude oznamovat tvojej mame.