Bolesti -- chrbtica -- artroza --coccycodynia

Príspevok v téme: Bolesti -- chrbtica -- artroza --coccycodynia
rena_1

Mam silne bolesti, obmedzeny pohyb, chcem poziadat niekoho o pomoc - radu, nakolko vsetka doterajsia liecba bola bezuspesna. Dokonca aj operacia, pri ktorej boli odstranene posledne clanky kostrce. Na poslednom CT su vysledky nasledovne : SI artroza bilat aj s vakuovym fenomenom.
L4/5 protruzia disku o 2,5 mm, kontaktuje DV, L5/S1 protruzia disku dorzálne madiálne o 2.5 mm, bez útlaku DV a korenov. Nepomahaju mi ani lieky proti bolesti. Ked som v klude bez absolutneho pohybu tak mi nic nie je. Ale kazdy pohyb mi sposobuje problemy. Uz neviem aku liecbu mam podstupit.
Neviem, ci v tomto pripade by bola mozna ozonterapia ? DAKUJEKM VELMI PEKNE ZA KAZDU RADU.

tomik119

V kazdom pripade aj ako pisete je cvicenie chrbtoveho a brusneho svalstva to naj pre chrbticu. Ja vyuzivam tzv.dynamucke sedenie. A odporucam ergobejot. tam sa docitate viac. popripade sa spytajte svojho lekara.

bosulka

qq

môže to spôsobovať hrudná chrbtica

skús akupunktúru, alebo niečo z medi, ja by som však najskôr volila MR vyšetrenie

bosulka

mjanik

a sme doma, mohol si hneď napísať, že robíš akupunktúru a nemuseli sme sa tu hádať :-)

rena sa pýtala na to kto má aký názor na ozonoterapiu, každý sme jej poradili niečo, s čím máme skúsenosť, ale ja ju rozhodne nebudem na ten ozón presviečať, je to zásah do organizmu, ktorý sa nemusí podariť, preto som jej ale aj poradila, že ak sa rozhodne, tak pre dr., ktorý to robí pod CT
cvičiť určite, ale tiež musí vedieť ako a to myslím, že po troch rokoch ak chodí na rehabilitáciu ju naučili

zároveň sa ospravedlňujem ešte raz všetkým koho som sa dotkla, tým myslím aj slečnu alebo paniu Auréliu Aureliu, ktorá má veľmi dobré skúsenosti s medenými produktami a prosím ju ak má niečo do diskusie, aby reagovala tu na zdraví a nie na môj súkromný meil, pretože už len tým, že mi stále "dokolečka" vypisuješ aké to má super dobré účinky, tak už len to ma odrádza, keď sa raz rozhodnem pre medenú šatku, tak si niečo o tom pozriem na nete a možno nájdem aj teba
nemyslím, že píšem"dokolečka" to isté, pretože na ozóne som bola pred piatimi dňami a chcem sa len podeliť so skúsenosťou akú mám ja, tak isto som bola rada, keď mi niekto odpísal a popísal svoju skúsenosť z tohoto zákroku

len škoda, že tu nie je nikto kto robí MR, alebo CT, pretože čakať po autohavárii štyri mesiace len na žiadanku a ďalšie dva na vyšetrenie to naozaj človeku dodá pozitívnu energiu

qq

čawko, aj ja sa pripájam, je pravdou, že chrbtica spôsobuje bolesti aj vpredu, okolo srdca, respektíve nejaké to pálenie na hrudi a tak?

Denz

bosulka- zhrnula si to presne tak ako to je......
peniaze ludi dokazu az k nehoraznostiam dohnat.......a utrpenie inych je uplne zanedbatelne pre nich.

bosulka

denz

s tým cvičením máš úplnú pravdu, to že na bolesť je najlepšie lahnúť na zem a začať cvičiť som zistila už dávno

mjanik

akupunktúru nezavrhujem, ale myslím, že keď niečo tlačí niekomu na miechu tak tam už ihly a neviem aký odborník nepomôže, viem že je to účinné napr. pri migréne, ale všade sa niekto nájde, kto bude presadzovať to svoje, už ma tu ktosi prehováral na medené výrobky, ktoré zaručene pomáhajú, zaráža ma len, že niekto sa snaží vyťažiť z utrpenia iných, pretože tak ako za tie medené výrobky sa platí, tak ani akupunktúru nikto zadarmo nespraví a nie každý na to má keďže sa doma trápi viac ako rok a štát nezaujíma z čoho človek žije
tým som sa ťa nechcela dotknúť, ale som presvedčená že rene po troch rokoch žiadna akupunktúra nepomôže

rena

skús si vybaviť konzultáciu na neurochirurgi